PARTNER PORTALU
  • BGK

Łukasz Piszczek otworzy szkółkę piłkarską w Goczałkowicach

  • pt    29 grudnia 2016 - 11:30
Łukasz Piszczek otworzy szkółkę piłkarską w Goczałkowicach
Łukasz Piszczek jest częstym gościem w Goczałkowicach. (fot.goczalkowice.pl)

• Łukasz Piszczek, piłkarz reprezentacji Polski i Borussi Dortmund chce pomóc w budowie w swoich rodzinnych Goczałkowicach akademii piłki nożnej.
• Zawodnik swój plan przedstawił na sesji gminnej rady.
- Chciałbym stworzyć w naszej miejscowości szkółkę piłkarską, żeby dzieci z naszej gminy, czy gmin sąsiadujących miały możliwość spełnienia swoich marzeń tu na miejscu, żeby nie musiały nigdzie wyjeżdżać, tak jak ja musiałem wyjechać do Zabrza. Do powstania akademii jest nam niezbędna baza sportowa, którą chcielibyśmy tutaj zbudować. Jestem w trakcie powoływania fundacji mojego imienia, która ten cel będzie realizować - wyjaśnił Łukasz Piszczek podczas spotkania z radnymi.

Szacowany koszt inwestycji to około 6 mln zł netto. Obecne obiekty, na których trenują i rozgrywają mecze drużyny LKS-u Goczałkowice-Zdrój zostałyby gruntownie przebudowane – informuje portal borussia.com.pl.

Projekt zakłada budowę  boiska hybrydowego ze sztuczną trawą (50x60 m) oraz pełnowymiarowego trawiastego o najwyższych standardach, a także hali pneumatycznej oraz nowych trybun, budynku akademii i ogrodzenia.

Koszt utrzymania takiej akademii to 600-800 tys. zł rocznie.

Gmina nie jest w stanie współfinansować tej inwestycji, w związku z czym całość finansowania spoczywać będzie na barkach powołanej przez Piszczka fundacji.

Władze gminy Goczałkowice-Zdrój wspierają Łukasza Piszczka w realizacji jego pomysłu.– Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, żeby ten projekt doszedł do skutku – przyznała Gabriela Placha, wójt Goczałkowic-Zdroju.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.