PARTNER PORTALU
  • BGK

Małopolska: Poznaliśmy najlepszego sołtysa województwa

  • pt    23 sierpnia 2016 - 13:40
Małopolska: Poznaliśmy najlepszego sołtysa województwa

Sołtys Radogoszczy z nagrodą (fot.malopolskie.pl)

• Zwycięzcą konkursu na najlepszego sołtysa w Małopolsce, a zarazem właścicielem czeku na 50 tys. zł, został Eugeniusz Stanek, gospodarz sołectwa Radgoszcz II.
•  Zgodnie z tradycją, ogłoszenie wyników odbyło się w miejscowości zwycięzcy z ubiegłego roku - w Ropicy Górnej, gdzie funkcję sprawuje sołtys roku 2014 - Katarzyna Tokarz.




Konkurs, który ma docenić pracę sołtysów na rzecz lokalnych społeczności, został zorganizowany już po raz osiemnasty. W tegorocznej edycji rywalizowało 35 kandydatów.

Przy ocenie pracy sołtysów pod uwagę były brane następujące kryteria: inwestycje zrealizowane w sołectwie z inicjatywy sołtysa, współpraca z samorządem gminnym oraz mieszkańcami, a także działania podjęte i realizowane przez sołtysa z zakresu inicjatyw lokalnych, kultury i promocji.

Na tej podstawie komisja konkursowa wskazała najlepszego sołtysa roku 2015. Został nim Eugeniusz Stanek, gospodarz sołectwa Radgoszcz II w gminie Radgoszcz (powiat dąbrowski).

W towarzystwie przewodniczącej sejmiku Urszuli Nowogórskiej, członek zarządu województwa małopolskiego Leszek Zegzda złożył laureatowi gratulacje, równocześnie przekazując czek o wartości 50 tys. zł. Zgodnie z zasadami konkursu nagroda pieniężna zostanie przeznaczona na wsparcie przedsięwzięć lokalnych w zwycięskim sołectwie.

Drugie miejsce w konkursie zdobyli ex equo Andrzej Głąb z Nowodworza (gm. Tarnów) i Maciej Majerski z miejscowości Rajsko (gm. Oświęcim), zaś trzecie miejsce zajęli wspólnie: Stanisław Starostka z Łękawicy (gm. Skrzyszów), Krystyna Białoń z Krygu (gm. Lipinki) i Stanisław Dam z Nielepic (gm. Zabierzów).

Wszyscy wyróżnieni otrzymali nagrody rzeczowe, a także bilety do Brukseli ufundowane przez europosłów: Różę Thun i Czesława Siekierskiego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!






KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.