PARTNER PORTALU
  • BGK

Marcin Krupa o organizacji COP24: Wierzyłem, że mamy duże szanse

  • KDS    1 czerwca 2017 - 14:01
Marcin Krupa o organizacji COP24: Wierzyłem, że mamy duże szanse
Marcin Krupa, prezydent Katowic wierzył w szanse Katowic. (fot.twitter)

– Od początku wierzyłem, że mamy duże szanse, dlatego podjęliśmy to wyzwanie. Dziś pokazujemy, że „#NowoczesneKatowice” to nie tylko slogan, ale realne działania - tak o wyborze stolicy Śląskiego na organizatora Szczytu klimatycznego mówi Marcin Krupa, prezydent  miasta.
To już oficjalne, Katowice będą gospodarzem COP24, czyli 24. sesji Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu. To najważniejsze globalne forum poświęcone polityce klimatycznej. Informację o wyborze stolicy śląskiego Ministerstwo Środowiska podało w czwartek (1 czerwca) przed godz. 14. 

Marcin Krupa, prezydent Katowic nie ukrywa z tego powodu radości. - Od początku wierzyłem, że mamy duże szanse, dlatego podjęliśmy to wyzwanie. Dziś pokazujemy, że „#NowoczesneKatowice” to nie tylko slogan, ale realne działania - podkreśla Krupa.

Zaznacza też, że Katowice są unikalnym miejscem na mapie Polski, które jest wzorcowym przykładem dynamicznej przemiany z regionu przemysłowego w nowoczesną metropolię.

- Kluczem do sukcesu jest konsekwentne realizowanie strategii opartej o takie dziedziny, jak kultura, sport, turystyka biznesowa, czy rewitalizacja obszarów zdegradowanych i tworzenie nowych terenów rekreacyjnych - mówi prezydent Katowic. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.