PARTNER PORTALU
  • BGK

Marsz Wolności: Liczba uczestników inna według policji, inna według ratusza

  • MN/PAP    6 maja 2017 - 15:27
Marsz Wolności: Liczba uczestników inna według policji, inna według ratusza
Marsz Wolności wyruszył spod Placu Bankowego. (fot. Twitter/PO)

Ok. 12 tysięcy uczestników "Marszu Wolności" rozpoczęło przemarsz z placu Bankowego na pl. Konstytucji - poinformowała warszawska policja. Z kolei - według stołecznego ratusza - w zgromadzeniu na placu Bankowym brało udział 90 tys. osób.
"W zgromadzeniu w kulminacyjnym momencie uczestniczyło ok. 12 tysięcy osób. Trwa odpływ ludzi z pl. Konstytucji" - poinformowała na Twitterze warszawska policja.

Z kolei rzecznik stołecznego ratusza Bartosz Milczarczyk‏ napisał na Twitterze, że w marszu wzięło udział ponad 90 tys. osób. "Ostatni uczestnicy pochodu opuścili Plac Bankowy. W przemarszu bierze udział ponad 90 000 osób" - podał Milczarczyk.

We wcześniejszych wpisach na Twitterze informował, że w zgromadzeniu na pl. Bankowym brało udział 50 tys. osób. W późniejszym wpisie oświadczył, że szacowana liczba uczestników marszu jest jeszcze wyższa i wynosi 70 tys. osób.

Rzecznik KSP Mariusz Mrozek powiedział PAP, że marsz przebiegł spokojnie, nie doszło do żadnych incydentów.

Uczestnicy "Marszu Wolności" przemaszerowali z Placu Bankowego na Plac Konstytucji.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • koderpol, 2017-05-08 14:52:10

    Nazywam się Milijon – bo za miliony kocham i cierpię katusze
  • bezpartyjny samorzadowiec, 2017-05-07 11:35:35

    Ależ tego marszu WCALE nie BYŁO !! To urojenia PiS = PZPR sprawiły ze TVPPiS widziało jakiś marsz Brawo za Marsz Wolności !! Przypomina to mi ostatnie podrygi PZPR, który nie widział Solidarności.