PARTNER PORTALU
  • BGK

Marsz Wolności: Ryszard Petru namawia do uczestnictwa w wydarzeniu

  • PAP/MN    27 kwietnia 2017 - 13:30
Marsz Wolności: Ryszard Petru namawia do uczestnictwa w wydarzeniu
Szef Nowoczesnej popiera Marsz Wolności. (fot. Twitter)

Ryszard Petru namawia do udziału w "Marszu Wolności" 6 maja.
• Lider Nowoczesnej Ryszard Petru zaapelował do wszystkich zwolenników, sympatyków i członków ugrupowania o udział 6 maja w "Marszu wolności".

• Demonstracja, którą organizuje PO ma rozpocząć się o godz. 13 na pl. Bankowym.

• Wezmą w niej udział także: Samorządowy Komitet Protestacyjny i Związek Nauczycielstwa Polskiego.

"To ważny moment, aby pokazać, że nie tylko w Polsce, ale w Europie opozycja pomimo w wielu przypadkach istotnych różnic programowych w sprawach racji stanu działa wspólnie i pokazuje wszystkim, że jesteśmy wspólnie w stanie współpracować i działać" - mówił Petru na konferencji prasowej.

Błękitny "Marsz Wolności" Platformy ma rozpocząć się w sobotę, 6 maja o godz. 13 na pl. Bankowym i zakończyć na pl. Konstytucji. W marszu, oprócz działaczy Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej mają wziąć udział m.in. Polskie Stronnictwo Ludowe, Związek Nauczycielstwa Polskiego, a także powołany w marcu ogólnopolski Samorządowy Komitet Protestacyjny, zrzeszający federacje samorządowe, sprzeciwiający się wszelkim próbom "ponownej centralizacji państwa".

Platforma - jak wynika z wcześniejszych zapowiedzi jej polityków - liczy, że "Marsz Wolności" zgromadzi ponad 100 tys. uczestników. Sama, jak w manifestacji przed rokiem, zamierza przywieźć do Warszawy kilkuset autokarami działaczy swej partii oraz innych chętnych do udziału w wydarzeniu. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • ..., 2017-04-27 14:47:25

    Petru będzie po długim weekendzie wyPOczęty - tym razem niejaka Wioletta jest na liście kolejkowej...