PARTNER PORTALU
  • BGK

Marszałkiada 2016: pierwsza olimpiada urzędów marszałkowskich

  • pt    23 września 2016 - 20:27
Marszałkiada 2016: pierwsza olimpiada urzędów marszałkowskich
Celem imprezy jest zachęcenie urzędników do sportowego trybu życia oraz integracja samorządów wojewódzkich w Polsce (fot.lubuskie.pl)

W siatkówce, strzelaniu, tenisie ziemnym i stołowym oraz biegach przełajowych i pływaniu rywalizują pracownicy urzędów marszałkowskich podczas Marszałkiady rozgrywanej w Drzonkowie w lubuskim.
Pracownicy urzędów marszałkowskich rywalizują w dniach 23-25 września w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Urzędów Marszałkowskich „Marszałkiada 2016”.

- Kiedy moja lubuska drużyna zdobyła Mistrzostwo Polski w piłce nożnej, postanowiłam, że tych tytułów będzie więcej. Wyzywam urzędy marszałkowskie w całej Polsce. Walczymy o mistrzostwo w każdej dyscyplinie. Niektóre urzędy już u siebie stwierdziły, że nie dadzą rady, dlatego wielki szacun, że do nas przyjechaliście - mówiła podczas uroczystości otwarcia marszałek Elżbieta Anna Polak. Areną zmagań jest WOSiR w Drzonkowie.

Celem imprezy jest zachęcenie urzędników do sportowego trybu życia oraz integracja samorządów wojewódzkich w Polsce.

Urzędnicy rywalizują w następujących dyscyplinach:

- siatkówka

- strzelanie

- tenis ziemny (mikst – kobieta+mężczyzna)

- tenis stołowy (mikst – kobieta+mężczyzna)

- biegi przełajowe

- pływanie

W pierwszej Marszałkiadzie występują zawodnicy reprezentujący województwa: lubuskie, opolskie, śląskie, warmińsko-mazurskie, małopolskie oraz świętokrzyskie.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.