PARTNER PORTALU
  • BGK

Masz Głos, Masz Wybór rusza w teren

  • pt    25 lutego 2016 - 08:28
Masz Głos, Masz Wybór rusza w teren
Spotkania w ramach akcji Masz Głos, Maszy Wybór odbędą się w 10 miastach (fot.masglos.pl)

• W 10 miastach Polski w połowie marca odbędą się szkolenia organizowane przez Masz Głos, Masz Wybór Fundacji Batorego.
• Spotkania dotyczyć będą aktywności w środowiskach lokalnych.

Na wiosnę koordynatorzy oraz eksperci akcji Masz Głos, Masz Wybór Fundacji Batorego wyruszą w teren, by szkolić na temat aktywności w środowiskach lokalnych oraz zachęcać do jej podejmowania.

Spotkania regionalne odbędą się w połowie marca w 10 miastach Polski: Warszawie, Katowicach, Wrocławiu, Szczecinie, Poznaniu, Olsztynie, Lublinie, Gdyni, Łodzi i Rzeszowie.

Wezmą w nich udział wszyscy chętni, w tym zwłaszcza uczestnicy tegorocznej akcji, którzy już od roku podejmują działania w swoim otoczeniu - m.in. wprowadzają budżety obywatelskie, uchwały o inicjatywach lokalnych, pracują na rzecz przestrzeni publicznej.

- Spotkania regionalne to znakomita okazja, by porozmawiać z uczestnikami akcji na temat ich doświadczeń w podejmowanych działaniach, a z koordynatorami i ekspertami na temat samej akcji oraz na temat dostępnych narzędzi prawnych – zachęca do wzięcia udziału w spotkaniach fundacja.

Podczas każdego z nich będzie można wziąć udział w szkoleniu - od prowadzenia diagnozy lokalnej, przez ewaluacje swoich działań, po omówienie instrumentów jakie posiadają mieszkańcy aby wpływać na kształt budżetu gminnego.

- Spotkania to jednak przede wszystkim okazja do poznania działaczy i działaczek z regionu czy z całej Polski. Nawet gdy osoby działające na rzecz swoich gmin czy miejscowości, mieszkają dziesiątki kilometrów od siebie, miewają te same problemy lub podobne pomysły na zmiany. Może komuś też trudno porozumieć się z władzami samorządowymi? Jest okazja, aby wymienić się doświadczeniami – informuje Masz Głos, Masz Wybór.

Szczegółowy plan spotkań na stronie fundacji.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.