PARTNER PORTALU
  • BGK

Mazowsze szuka najlepszej orkiestry dętej

  • bad    11 kwietnia 2018 - 16:40
Mazowsze szuka najlepszej orkiestry dętej
Mazowsze wybiera najlepszą orkiestrę dętą (fot. pixabay)

Już od pięciu lat orkiestry dęte z Mazowsza mogą rywalizować o tytuł najlepszej. Konkurs organizowany przez biuro regionalne Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich cieszy się ogromną popularnością, a finałowe występy przyciągają tłumy. W tym roku kolejni muzycy mogą powalczyć o nagrodę. Termin na zgłoszenie upływa 29 czerwca.
- To udany konkurs, który pokazał, jak wiele mamy na Mazowszu bardzo zaangażowanych w swoją działalność orkiestr. Ich występy to nie tylko feeria dźwięków, ale i barw, ze względu m.in. na kolorowe stroje. Chcemy nagradzać właśnie takie profesjonalne podejście. Zwłaszcza, że orkiestry uświetniają wiele ważnych wydarzeń i potrafią swoją pasją zarażać innych - mówi marszałek Adam Struzik.

Aby wziąć udział w konkursie, należy do 29 czerwca zgłosić się do urzędu marszałkowskiego - przy czym zgłaszana działalność musi być udokumentowana w postaci kronik, sprawozdań, relacji w mediach. Pierwszy etap to ocena pisemnych zgłoszeń, a kolejny - przesłuchania podczas uroczystego koncertu finałowego. Wyboru dokona profesjonalna komisja konkursowa.

Czytaj też: Będą nowe dowody osobiste? Samorządowcy proponują dodatkowy element

- Nie wyobrażam sobie dożynek czy lokalnych uroczystości bez orkiestr dętych. W ich muzyce słychać talent, pasję oraz ogrom wykonanej pracy. Warto podkreślić, że nasze mazowieckie orkiestry reprezentują wysoki poziom artystyczny, a do tego wykazują się dużą kreatywnością np. w interpretacji utworów czy doborze stroju. Co roku wybór tej najlepszej jest bardzo trudny, dlatego często przyznajemy także wyróżnienia - dodała wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

Czytaj też: Najbardziej zdegradowane i zdewastowane województwa w Polsce

Nagrody, o jakie będą walczyć orkiestry, to odpowiednio do 5 tys. zł brutto za I miejsce, do 3,5 tys. zł brutto za II miejsce i do 2,5 tys. zł brutto za III miejsce. Możliwe są również wyróżnienia.

W konkursie nie mogą brać udziału orkiestry, które zajęły I miejsce w dotychczasowych edycjach.

Formularze zgłoszeniowe z dodatkowymi dokumentami należy przesłać na adres Urzędu Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie.

Konkurs organizowany przez Biuro Regionalne Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.