PARTNER PORTALU
  • BGK

Medalistka igrzysk w Rio hojnie nagrodzona przez miasto

  • pt    24 sierpnia 2016 - 11:01
Medalistka igrzysk w Rio hojnie nagrodzona przez miasto
Monika Michalik odebrała z rąk prezydenta Jacka Jaśkowiaka gratulacje za sukces na Olimpiadzie (fot.poznan.pl)

• Monika Michalik, jedyna poznańska medalistka z igrzysk w Rio, odebrała z rąk prezydenta Jacka Jaśkowiaka gratulacje za wyniki sportowe i osiągnięcia na Olimpiadzie.
• Zapaśniczka trenująca w WKS Grunwald Poznań odebrała również nagrodzę w wysokości 40 tys. zł.
Zapaśniczka Grunwaldu podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro zdobyła brązowy medal w kategorii do 63 kg.

- Staramy się docenić takie wyniki. To jest wielki sukces. Ostatni raz mieliśmy medal poznaniaka w zapasach w 80. roku na igrzyskach w Moskwie. Doceniamy ten sukces poprzez podziękowanie i kwiaty, ale również poprzez nagrodę pieniężną - przekonuje Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania i dodaje, że ten sposób chce też zmotywować innych sportowców do treningów.

- To na pewno zachęci wszystkich i fajnie, że ktoś to docenia. Warto pracować i osiągać swoje cele - przyznaje Monika Michalik - Nie ukrywam, to jest niesamowite uczucie. Trudno się do tego przyzwyczaić. Minie jeszcze trochę czasu zanim dotrze do mnie, że mam medal olimpijski.

Zapaśniczka reprezentująca WKS Grunwald Poznań zdobyła ósmy dla Polski medal na Igrzyskach Olimpijskich w Rio. W walce decydującej o medalu Polka pokonała reprezentantkę Rosji Innę Trażukową 6:3.

- Cieszę się również z tego, że nasza armia w swoich szeregach ma takich uzdolnionych sportowców - dodaje prezydent Jaśkowiak, mówiąc o Monice Michalik, która zawodowo służy w Wojsku Polskim w stopniu starszego szeregowego.

Monika Michalik jest także wielokrotną medalistką Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata, jednak brązowy medal, zdobyty w Rio, jest największym sukcesem w jej sportowej karierze.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.