PARTNER PORTALU
  • BGK

Memorandum: Biedroń i Adamowicz w sprawie S6

  • pt/pap    23 listopada 2016 - 13:00
Memorandum: Biedroń i Adamowicz w sprawie S6
Planoway przebieg S6 (fot.mat.prasowe)

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz i prezydent Słupska Robert Biedroń podpiszą memorandum w sprawie współpracy i wspólnych starań dotyczących budowy drogi ekspresowej S6.
W memorandum w sprawie współpracy między prezydentem Gdańska i prezydentem Słupska napisano:

- Dostrzegając strategiczne znaczenie wzajemnych powiązań i wspólnych interesów, świadomi znaczenia miasta Słupska jako jednego z najważniejszych miast dla rozwoju gospodarczego północnej Polski, zdeterminowani do zwiększenia konkurencyjności Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot oraz jego pozytywnego wpływu na rozwój północnej Polski i regionu Morza Bałtyckiego, deklarujemy wolę zacieśniania relacji między Obszarem Metropolitalnym Gdańsk-Gdynia-Sopot a Słupskiem, której fundamentem musi być lepsza wzajemna dostępność transportowa oraz sprawny system regionalnego transportu zbiorowego.

Czytaj też: Pomorskie - Trwa zbiórka podpisów pod apelem "TAK dla S6"

W dokumencie prezydenci deklarują także wspólny lobbing o jak najszybszą budowę drogi ekspresowej S6, która – jak piszą - jest niezbędna zarówno dla dobrych relacji między Obszarem Metropolitalnym a Słupskiem, jak i dla dynamicznego i zrównoważonego rozwoju kraju, systematyczną wymianę doświadczeń i koordynację innowacyjnych działań w sferze kultury, edukacji, kształcenia zawodowego i przedsiębiorczości.

Dokument to kolejna odsłona „walki” o budowę drogi S6. Budowa drogi ekspresowej ze Szczecina do Trójmiasta na odcinku od Sianowa przez Słupsk i Lębork do Trójmiasta i A1 miała się rozpocząć w 2018 r., ale resort infrastruktury zapowiedział ostatnio przesunięcie inwestycji.

- Myśmy jeszcze żadnej decyzji w tej sprawie nie podjęli; trwają prace planistyczne, ale jedno jest pewne - w Polsce są pieniądze tylko na połowę dróg zaplanowanych przez poprzedni rząd – tłumaczył wiceminister Kazimierz Smoliński.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.