PARTNER PORTALU
  • BGK

Metropolia warszawska: Konsultacje z mieszkańcami w parafiach i na dworcach

  • MN    5 kwietnia 2017 - 09:49
Metropolia warszawska: Konsultacje z mieszkańcami w parafiach i na dworcach
Metropolia warszawska według PiS ma liczyć nawet 3 mln mieszkańców. (fot. Pixabay)

Poseł Platformy Obywatelskiej opublikował listę punktów, w których prowadzone są konsultacje ws. metropolii warszawskiej.
• Poseł PO opublikował listę punktów, w której PiS przeprowadza konsultacje w sprawie metropolii warszawskiej. 

• Na liście 50 punktów 33 to parafie, a 15 to dworce.

• Konsultacje mają potrwać do połowy kwietnia. 

Poseł Platformy Obywatelskiej Andrzej Halicki opublikował na Twitterze listę z punktami, w których będą prowadzone konsultacje w sprawie utworzenia metropolii warszawskiej. Na liście znajduje się 50 punktów w miejscowościach wokół Warszawy. 

Zdecydowaną większość stanowią parafie i kościoły - to 33 punkty, w których będą prowadzone konsultacje. Na drugim miejscu są dworce - jest ich 15. Jak łatwo obliczyć, pozostają jeszcze dwa punkty, które nie są ani parafiami, ani dworcami. I będą to centrum handlowe Łomianki Park w miejscowości Kełpin oraz Plac Poniatowskiego w Nadarzynie.

Nie wiadomo czy jest to pełna lista wszystkich punktów, w których będą prowadzone konsultacje. Wywoływany przez Halickiego Jacek Sasin, który jest pomysłodawcą metropolii, nie odniósł się do listy opublikowanej przez posła opozycji.

Konsultacje w sprawie metropolii ruszyły pod koniec marca i mają potrwać do połowy kwietnia. Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział, że konsultacje mają polegać na dzieleniu się mieszkańców Warszawy i okolicznych gmin uwagami, na temat tego, jak przyszła metropolia warszawska powinna wyglądać. 

Przypomnijmy, że w sprawie przyłączenia  do metropolii warszawskiej odbyło się 26 marca referendum w Legionowie, gdzie prawie 95 proc. głosujących opowiedziało się przeciw przyłączeniu miasta do metropolii. 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.