PARTNER PORTALU
  • BGK

Miasta najmniej przyjazne turystom: Warszawa w rankingu angielskich dziennikarzy

  • MN    3 października 2016 - 11:54
Miasta najmniej przyjazne turystom: Warszawa w rankingu angielskich dziennikarzy
Dziennikarz angielskiej gazety nie był zachwycony stolicą Polski. (fot. wikipedia.org)

• Dziennik „The Independent” przygotował zestawienie najmniej przyjaznych miast turystom.
• Ranking sporządzili dziennikarze zawodowo piszący o turystyce.
• W zestawieniu znajdziemy miasta z USA, Azji i Europy. Nie zabrakło w nim stolicy Polski.
Dziennikarze wybrali miasta, w których czuli się najmniej komfortowo. Łącznie wybrano dziewięć miast, nie porządkując ich jednak w konkretnej kolejności. Na liście znalazła się Warszawa.

Dziennikarz przyrównał Warszawę do stacji londyńskiego metra (Elephant&Castle) w „majakach Davida Lyncha”, więc można wywnioskować, że albo nie był zachwycony atmosferą w stolicy, albo jej urodą, albo jednym i drugim.

Opisał też sytuację, gdy został zaproszony na spotkanie biznesowe w jednym z klubów, w którym uczestniczyły dwie osoby podające się za nauczycieli W-F z Gdańska. Jak się ostatecznie okazało, były to prostytutki – każde innej płci. Gdy dziennikarz wyraził swoją opinię na ich temat, szybko został z klubu wyrzucony przez parę osiłków.

Oczywiście ranking – jak widać – opiera się na mocno subiektywnych opiniach angielskich dziennikarzy. Oprócz Warszawy znalazły się w nim następujące miasta: Dallas (USA), Hanoi (Wietnam), Makau (Chiny), Miami (USA), Praga (Czechy), Reykjavík (Islandia), Władykaukaz (Rosja) oraz Baku (Azerbejdżan).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.