PARTNER PORTALU
  • BGK

Międzynarodowa Wystawa Lotnicza Fly Fest

  • pt/pap    2 lipca 2016 - 10:18
Międzynarodowa Wystawa Lotnicza Fly Fest

Akcją imprezy powinien być pokaz grupy akrobacyjnej Fire Birds (fot.flyfest.pl)

Przeloty pary myśliwców F-16, pokaz śmigłowców z 25 Brygady Kawalerii Powietrznej, pokazy akrobacji szybowcowej oraz prezentacja historycznych samolotów znalazły się w programie rozpoczynającej się w sobotę w Piotrkowie Trybunalskim wystawie Fly Fest.
Organizatorem dwudniowej imprezy jest Stowarzyszenie Aeroklub Ziemi Piotrkowskiej. Według Marcina Pampucha ze Stowarzyszenia to największy lotniczy piknik w centralnej Polsce, który w tym roku odbywa się, jako Międzynarodowa Wystawa Lotnicza Fly Fest.

"To efekt umowy Aeroklubu z Centrum Obsługi Przedsiębiorcy w Łodzi" - wyjaśnia.

Dodaje, że celem wystawy jest "zwiększenie międzynarodowej rangi gospodarczej regionu oraz zaprezentowanie potencjału województwa łódzkiego w zakresie istniejącego tu m.in. przemysłu lotniczego oraz nowoczesnego przemysłu włókienniczego".

Grupa akrobacyjna Fire Birds

Według Pampucha atrakcją imprezy powinien być pokaz grupy akrobacyjnej Fire Birds, która spędza sporo godzin w powietrzu wprowadzając nowe figury do swojego pokazu. "Łącząc pasje do latania i doświadczenie, piloci utworzyli formację prezentującą w powietrzu urozmaicone figury akrobacji lotniczej oraz niezwykłą precyzję pilotażu" - wyjaśnia organizator.

W programie wystawy znalazły się także przeloty pary myśliwców F-16, pokaz śmigłowców z 25 Brygady Kawalerii Powietrznej, pokazy akrobacji szybowcowej w wykonaniu m.in. kpt. Jerzego Makuli oraz start i przelot samolotów historycznych: Taylorcraft Auster, DH 82 TigerMoth, DHC-1 Chipmunk 22, Piper Cub, Boeing Stearmane.

Pokazy grup rekonstrukcyjnych

Nie zabraknie też wystawy lotniczej, pokazów grup rekonstrukcyjnych, będzie można skorzystać z lotów widokowych, zaplanowano gry i zabawy dla dzieci, lotnicze wesołe miasteczko, food trucki i stoiska z lotniczymi pamiątkami.

Impreza zakończy się w niedzielę wieczorem; wstęp na nią jest bezpłatny.

Piotrkowskie lotnisko powstało na dawnym terenie wyścigów konnych. Po otrzymaniu statusu lotniska sportowego szkolono na nim młodzież na szybowcach, a potem także na samolotach. AZP przez kilka lat gościł ośrodek szkolenia szybowcowego i samolotowego PLL LOT, a obecnie świadczy usługi dot. szkolenia oraz treningu lotniczego i spadochronowego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: