PARTNER PORTALU
  • BGK

Międzynarodowe Forum Gospodarcze w Gdyni

  • PAP    30 sierpnia 2011 - 10:43
Międzynarodowe Forum Gospodarcze w Gdyni

„Turystyka kulinarna, czyli przepis na sukces szlaków, imprez i produktów turystycznych”, „Gospodarowanie odpadami – teoria i praktyka” – to tematy XI Międzynarodowego Forum Gospodarczego w Gdyni.
Jedno z najważniejszych wydarzeń gospodarczych na Pomorzu już 14 października. Tegoroczne Forum, odbywające się pod honorowym patronatem ministra infrastruktury, marszałka woj. pomorskiego oraz prezydenta miasta Gdyni, to cztery panele tematyczne, międzynarodowe grono ekspertów, okazja do dyskusji, wymiany doświadczeń i nawiązywania nowych kontaktów, a także otwarta formuła, dzięki której głos może zabrać każdy, kto zdecyduje się wziąć udział w wydarzeniu.

Tematyka tegorocznego Panelu Gospodarki Morskiej z jednej strony skupiona będzie wokół polskiej prezydencji w Unii Europejskiej, z drugiej poświęcona zostanie długoterminowym strategiom rozwoju dla najszerzej rozumianej gospodarki morskiej.

Twórcy Panelu Przemysły Kreatywne, kierując się zasadą, że „dobry design ułatwia, zły upośledza” pokażą, czym tak naprawdę jest miasto dobrze zaprojektowane, dadzą receptę na poprawę codziennego życia mieszkańców, począwszy od dobrze zaprojektowanych mebli miejskich, po projektowanie nowoczesnych rozwiązań urbanistycznych.

Szlaki kulinarne, programy telewizyjne poświęcone gotowaniu, festiwale – kulinaria stały się niezwykle popularne zarówno w Polsce, jak i na całym świecie, dlatego też stanowią temat przewodni tegorocznego Panelu Przemysł Czasu Wolnego.

W trakcie dyskusji panelowych zgromadzeni prelegenci spróbują znaleźć odpowiedź na pytanie, jak z sukcesem zorganizować kulinarne wydarzenie i stworzyć polską markę kulinarną, rozpoznawalną wśród mieszkańców oraz turystów.

W ramach Forum odbędzie się także Panel Środowiskowy, na którym omówione zostaną najistotniejsze kwestie związane z ochroną środowiska, głównie z gospodarką odpadami.

Konferencja będzie dotyczyła przede wszystkim problematycznego tematu zagospodarowania frakcji energetycznej, odzyskanej z odpadów komunalnych, której po roku 2013 nie będzie można składować, a która stanowi duży problem dla zakładów zagospodarowania odpadów. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.