PARTNER PORTALU
  • BGK

"Mieszkam Tu - Mądre Pomysły na mądre miasto": III edycja konkursu na pomysły do budżetu obywatelskiego

  • Portalsamorzadowy.pl    8 lutego 2017 - 14:30
"Mieszkam Tu - Mądre Pomysły na mądre miasto": III edycja konkursu na pomysły do budżetu obywatelskiego
Jak co roku nagrodami w konkursie będą statuetki, promocja pomysłów na poziomie ogólnopolskim oraz sprzęt elektroniczny (fot. mat. pras.)

• Do 28 lutego 2017 r. można przesyłać zgłoszenia udziału w III edycji konkursu dla samorządów i mieszkańców miast „Mieszkam-TU.eu - mądre pomysły na mądre miasto”.
• Jego celem jest promocja najciekawszych pomysłów zgłaszanych lub realizowanych w 2016 r. w ramach budżetów obywatelskich.
• W zmaganiach mogą uczestniczyć autorzy pomysłów, jak i gminy, na terenie których zostały one zrealizowane.
Konkurs organizowany jest od 2015 r. przez Fundację Napraw Sobie Miasto we współpracy z serwisem PortalSamorządowy.pl oraz Grupą PTWP - organizatorem Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Celem konkursu „Mieszkam Tu - Mądre pomysły na mądre miasto" jest promocja najciekawszych pomysłów zgłaszanych lub realizowanych w 2016 r. w ramach budżetów obywatelskich i inicjatyw lokalnych przez mieszkańców polskich miast.

Nagrody zostaną przyznawane w dwóch kategoriach:

- “społecznej” (dotyczy pomysłów zgłoszonych w 2016 r.)

- “samorządowej” (dotyczy projektów zrealizowanych w 2016 r.).

W konkursie promowane będą inicjatywy o dużej efektywności działań, pozytywnym wpływie na środowisko i możliwe do powielenia w innych miastach.

Oceniać pomysły będą internauci oraz profesjonalne grono ekspertów – przedstawiciele organizacji pozarządowych, świata naukowego i artystycznego. Dotychczas w jury konkursu zasiadali m.in. Jerzy Buzek - premier i eurodeputowany do Parlamentu Europejskiego, Paweł Soloch - szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Marcin Gerwin - inicjator budżetów obywatelskich w Polsce, Rafał Kerger – redaktor naczelny PortalSamorzadowy.pl, Joanna Erbel - działaczka miejska, Ewa Stokłuska z Pracowni „Stocznia”.

W Portalsamorzadowy.pl odbędzie się także internetowe głosowanie na najciekawszy projekty. A tak przebiegało głosowanie w ubiegłorocznej edycji.

Ogłoszenie wyników nastąpi w maju 2017 r. podczas IX Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach z udziałem członków jury oraz zwycięzców.

Nagrodami w konkursie będą statuetki, promocja pomysłów na poziomie ogólnopolskim, a także sprzęt elektroniczny. Dodatkowe informacje o konkursie, w tym formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie konkursu: mieszkam-tu.eu.

Relację z ubiegłorocznej gali i opisy nagrodzonych projektów II edycji konkursu można znaleźć tutaj.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • bk, 2017-02-27 12:59:09

    Coś tu nie pasuje. Bo skoro gminy są samorządne, to ich budżety, Z DEFINICJI powinny być obywatelskie, a tymczasem się okazuje, że nie są. No to jakie są? Prywatne?! Ściema i tyle.