PARTNER PORTALU
  • BGK

"Mieszkam Tu - Mądre Pomysły na mądre miasto": to już ostatnie dni na zgłoszenia!

  • Portalsamorzadowy.pl    13 kwietnia 2016 - 23:16
"Mieszkam Tu - Mądre Pomysły na mądre miasto": to już ostatnie dni na zgłoszenia!

• 1 marca ruszyła II edycja konkursu dla samorządów i mieszkańców miast „Mieszkam Tu - Mądre pomysły na mądre miasto".
• Wyłonione zostaną najciekawsze pomysły i projekty zgłoszone lub zrealizowane w ramach budżetów obywatelskich w 2015 r.
• W zmaganiach mogą uczestniczyć zarówno sami autorzy pomysłów, jak i gminy, na terenie których zostały one zrealizowane.
Konkurs jest prowadzony przez Fundację Napraw Sobie Miasto z inicjatywy Stowarzyszenia Centrum Szkoleń i Rozwoju Osobistego MERITUM oraz Portalsamorzadowy.pl we współpracy ze Stowarzyszeniem Aktywności Obywatelskiej Bona Fides oraz Pracownią Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”. Partnerem przedsięwzięcia jest Grupa PTWP - organizator Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Celem konkursu „Mieszkam Tu - Mądre pomysły na mądre miasto" jest promocja najciekawszych pomysłów zgłaszanych lub realizowanych w 2015 r. w ramach budżetów obywatelskich i inicjatyw lokalnych przez mieszkańców polskich miast.

Nagrody zostaną przyznawane w dwóch kategoriach:

- “społecznej” (dotyczy pomysłów zgłoszonych w 2015 r.)

- “samorządowej” (dotyczy projektów zrealizowanych w 2015 r.).

- Już 170 miast wprowadziło budżety obywatelskie, to blisko 50 więcej niż przed rokiem. Widać więc, że idea się rozwija, co bardzo cieszy – mówi Paweł Wyszomirski, prezes Fundacji Napraw Sobie Miasto. - Nie wszędzie jednak proces doprowadzony został do końca, nie wszystkie wybrane przez mieszkańców projekty zostały zrealizowane. Konkurs to okazja, by powiedzieć włodarzom „sprawdzam” – kontynuuje.

W konkursie promowane będą inicjatywy o dużej efektywności działań, pozytywnym wpływie na środowisko i możliwe do powielenia w innych miastach. Oceniać pomysły będą internauci oraz profesjonalne grono ekspertów.

W jury konkursu zasiądą: Piotr Żuber – dyrektor Departamentu Strategii Rozwoju Ministerstwa Rozwoju, Marcin Gerwin - Sopocka Inicjatywa Rozwojowa, Rafał Kerger – redaktor naczelny Portalsamorządowy.pl, Ewa Stokłuska – członkini Rady ds. budżetu partycypacyjnego przy Prezydencie m.st. Warszawy, dr Konrad Niklewicz - dyrektor zarządzający Instytutu Obywatelskiego, Grzegorz Wójkowski – prezes Stowarzyszenia Aktywności Obywatelskiej Bona Fides, przedstawiciel Instytutu Sobieskiego oraz Paweł Wyszomirski - prezes Fundacji Napraw Sobie Miasto.

Zgłoszenia pomysłów/projektów należy przesyłać na adres konkurs@naprawsobiemiasto.eu od 1 marca do 17 kwietnia 2016 r. w formie trzyminutowych filmów lub prezentacji.

Szczegółowe informacje o konkursie i zgłoszeniach dostępne na stronach serwisu Portalsamorzadowy.pl. W Portalsamorzadowy.pl odbędzie się także internetowe głosowanie na najciekawszy projekt (tak przebiegało głosowanie w ubiegłym roku).

Ogłoszenie wyników nastąpi w maju 2016 r. podczas VIII Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach (18-20 maja) z udziałem członków jury oraz zwycięzców. Nagrodami w konkursie są promocja pomysłów lokalnych na poziomie ogólnopolskim, a także sprzęt elektroniczny i ekologiczne gadżety.

Relację z ubiegłorocznej gali i opisy nagrodzonych projektów I edycji konkursu można znaleźć tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • czytelnik, 2016-04-21 14:12:51

    gdzie można znaleźć regulamin tego konkursu ?
  • Stanisław Komosa, 2016-03-25 11:47:28

    Czy nie warto skorzystać z rozwiązań USA? Oni utworzyli w dzielnicach zamieszkania lokalne parki rozrywki; z boiskami sportowymi, placami zabaw dzieciom, alejkami spacerowymi i rowerowymi, które integrują osiedla i tworzą społeczność bardziej zaprzyjażnioną i otwartą na innych.