PARTNER PORTALU
 • BGK

Mieszkam Tu: Zagłosuj na najciekawszy projekt do budżetu obywatelskiego

 • Portalsamorzadowy.pl    21 kwietnia 2016 - 16:39
Mieszkam Tu: Zagłosuj na najciekawszy projekt do budżetu obywatelskiego
Jednym z nagrodzonych projektów w ubiegłorocznej edycji konkursu był "Woonerf, czyli ulica-podwórze" w Łodzi

Wyłoniliśmy listę projektów nominowanych do nagrody w konkursie „Mieszkam tu! – Mądre pomysły na mądre miasto". Teraz wszystko w rękach jury i internautów. Czas na decydującą część konkursu: głosowanie. Każdy z czytelników może zagłosować na najlepszy jego zdaniem projekt.
Konkurs „Mieszkam tu! – Mądre pomysły na mądre miasto" jest prowadzony przez Fundację Napraw Sobie Miasto oraz Portalsamorzadowy.pl we współpracy ze Stowarzyszeniem Aktywności Obywatelskiej Bona Fides oraz Pracownią Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”. Partnerem przedsięwzięcia jest Grupa PTWP – organizator Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Celem konkursu „Mieszkam Tu – Mądre pomysły na mądre miasto" jest promocja najciekawszych pomysłów zgłaszanych lub realizowanych w 2015 r. w ramach budżetów obywatelskich i inicjatyw lokalnych przez mieszkańców polskich miast.

Promowane są inicjatywy o dużej efektywności działań, pozytywnym wpływie i możliwe do powielenia w innych miastach. W konkursie uczestniczą zarówno mieszkańcy – autorzy pomysłów, jak i gminy, na terenie których realizowane są pomysły. Nagrody będą przyznane w dwóch kategoriach: "społecznej" i "samorządowej".

Wśród nominowanych znalazły się projekty z całej Polski dotyczące m.in. budowy parków rekreacji sportowej dla dzieci i dorosłych, miejsc wypoczynku dla mieszkańców, wybiegów dla psów, ale też murale, projekty wspierające niepełnosprawnych i osoby starsze czy ułatwienia dotyczące samych budżetów obywatelskich.

Lista 30 nominowanych inwestycji znajduje się w osobnym serwisie, gdzie można oddać swój głos "za" lub "przeciw" każdemu z projektów.

Dwie inwestycje, które zbiorą najwięcej poparcia, otrzymają specjalną nagrodę od czytelników Portalsamorządowy.pl.

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi w maju 2016 r. podczas VIII Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach (18-20 maja) z udziałem członków jury oraz zwycięzców. Nagrodami w konkursie są promocja pomysłów lokalnych na poziomie ogólnopolskim, a także sprzęt elektroniczny i ekologiczne gadżety.

Konkurs "Mieszkam tu! – Mądre pomysły na mądre miasto" jest realizowany już po raz drugi.  Jak gala przebiegła w ubiegłym roku, można zobaczyć tu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (2)

 • Paweł Wyszomirski, 2016-04-23 08:29:59

  Do starowiejska.pl: Szanowni Państwo, chcieliśmy jak najbardziej uprościć udział wszystkim w konkursie i dlatego wybraliśmy emailową drogę składania projektów. Okazało się jednak, że nie jest to w pełnie bezpieczne rozwiązanie. Jeden z pomysłów został zatrzymany przez filtr antyspamowy i dopiero po ...Państwa informacji telefonicznej oraz podaniu dokładnego adresu email mogliśmy go odnaleźć. Zgodnie z ustaleniami rozmowy telefonicznej i mailem wysłanym do Państwa, Wasz pomysł "Usiądź na Starowiejskiej - premiera małej architektury na najstarszej ulicy Gdyni" zostanie poddany głosowaniu jury.  rozwiń
 • starowiejska.pl, 2016-04-22 18:03:11

  Bez naszej winy, nasz projekt, przy spełnieniu wymogów regulaminowych nie pojawił się w zestawieniu do głosowania (zaplątał się gdzieś w mejlach organizatorów). Bardzo żałujemy, ale jeśli ktoś chciałby poznać go, to wystarczy wpisać "Siedziska na Starowiejskiej" w wyszukiwarkę. Zapraszamy,... a reszcie uczestników życzymy szczęścia.  rozwiń