PARTNER PORTALU
  • BGK

Mieszkańcy będą rządzić Częstochową?

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Częstochowa    8 września 2011 - 07:07
Mieszkańcy będą rządzić Częstochową?

Mieszkańcy Częstochowy mogą liczyć na to, że będą mieli dużo większy niż dotychczas wpływ na to, co dzieje się w ich mieście.
Jak informuje ,,Gazeta Wyborcza'' miejscy radni podzielili się swoją władzą z mieszkańcami. Zmienili statut Częstochowy i zapisali w nim, że grupa obywateli może złożyć własny projekt uchwały do rozpatrzenia przez radę miasta.

Dyskusje o tzw. obywatelskiej inicjatywie uchwałodawczej trwały w Częstochowie kilka miesięcy. Dzięki niej mieszakńcy miasta mogliby mieć większy wpływ np. na to jakie będą ceny biletów, nazwy ulic i kto powinien otrzymac honorowe obywatelstwo Czestochowy.

Dwaj częstochowscy radni, Marcin Maranda ze Wspólnoty Samorządowej oraz Jerzy Zając z PO niezależnie od siebie przygotowali propozycję zmian w miejskim statucie.

- To dopiero pierwszy krok - tłumaczy Marcin Maranda ze Wspólnoty Samorządowej. - Teraz musimy uchwalić regulamin postępowania z takim projektem - mówi ,,Gazecie Wyborczej''. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • JOTKA, 2011-09-08 13:29:01

    Nie, to - DEMOKRACJA! U nas w gminie Lubień Kujawski dla przykładu anty-demokracji podam fakt że od lat niepamiętnych nie ma zebrań wiejskich. Chyba ze z okazji wyborów sołtysa. Ponoć Polska samorządem stoi? jak i demokracją?
  • spięty, 2011-09-08 10:33:13

    Czy to tylko pokrywka złego rządzenia? W wirze pracy trzeba brać odpowiedzialność !! Tak czy nie?