PARTNER PORTALU
  • BGK

Mieszkańcy Poznania mogą wybrać lokalizację nowej stacji roweru miejskiego

  • JS    8 września 2017 - 18:51
Mieszkańcy Poznania mogą wybrać lokalizację nowej stacji roweru miejskiego

Stacja Roweru Miejskiego w Poznaniu (fot. poznan.pl)

Do poniedziałku, 11 września, można głosować na lokalizację nowej stacji roweru miejskiego na Naramowicach. To nagroda za drugi wynik przejechanych kilometrów w Poznaniu w ramach Europejskiej Rywalizacji Rowerowej.
Poznaniacy po raz drugi przystąpili do rywalizacji European Cycling Challenge o tytuł najbardziej rowerowego miasta Europy. Naramowice, wspólnie ze Świerczewem, do końca rywalizowały o pierwsze miejsce w Poznaniu. Te dwa osiedla przejechały wspólnie 30 procent ogólnego wyniku Poznania. Wygrało Świerczewo, którego mieszkańcy przejechali 29 533 kilometry. Naramowice nieznacznie im ustąpiły z 28 064 kilometrami.

Ekipa, która osiągnie najlepszy wynik, miała dostać od miasta nową stacją roweru miejskiego. Maciej Wudarski, zastępca prezydenta Poznania, zapewnił jednak na początku czerwca, że również na Naramowicach powstanie kolejna stacja.

W tym rejonie można już wypożyczyć rower miejski w dwóch miejscach - na os. Łokietka i ul. Boranta. O trzecią lokalizację Rada Osiedla Naramowice postanowiła spytać mieszkańców. Zaproponowano 5 miejsc, w których może stanąć stacja: Jasna Rola, Kupały, Naramowicka/Karpia, Wilczy Młyn i Naramowicka/Rubież. Głosowanie postanowiono przeprowadzić za pośrednictwem Facebooka. Swój głos można oddać do 11 września do końca dnia. Wybrana stacja uruchomiona będzie wiosną 2018 roku.

- Zapewniamy, że rada osiedla poprze wyniki uchwałą - tak jak to dotychczas zawsze było - mówi Michał Kucharski z Rady Osiedla Naramowice.

European Cycling Challenge to wydarzenie, w ramach którego miejskie drużyny rowerzystów rywalizują między sobą "na kilometry". Zwycięża miasto, którego rowerzyści przejadą łącznie najwięcej kilometrów. Te zlicza się przy użyciu specjalnej aplikacji na smartfony. Europejska Rywalizacja Rowerowa odbywa się co roku pomiędzy 1 a 31 maja. Poznań uczestniczył w niej po raz drugi, a poznaniacy "wykręcili" wspólnie 173 800 kilometrów, czyli ponad 50 tys. kilometrów więcej niż w ubiegłym roku i ostatecznie zajęli siódme miejsce na 52 miasta.

W poznańskiej rywalizacji wzięło udział 1400 zarejestrowanych rowerzystów. Żeby zachęcić poznaniaków do zabawy, wymyślono, że w tym roku uczestnicy ECC w Poznaniu mogli zapisać swój wynik dla konkretnej dzielnicy miasta. Podzielono je zgodnie z terenem rad osiedli.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: