PARTNER PORTALU
  • BGK

Ministerstwo Rozwoju zaprasza 10 gmin do elektromobilności

  • pt    12 grudnia 2016 - 15:50
Ministerstwo Rozwoju zaprasza 10 gmin do elektromobilności
Program, ma na celu stworzenie dogodnych warunków dla upowszechniania korzystania z pojazdów elektrycznych, w tym głównie zbiorowego transportu miejskiego (fot.wikipedia)

Ministerstwo Rozwoju, Ministerstwo Energii oraz Polski Fundusz Rozwoju zachęcają władze polskich miast i gmin do współpracy na rzecz tworzenia w Polsce warunków do rozwoju elektromobilności.
Prezydentów i burmistrzów miast oraz wójtów gmin, którzy deklarują chęć zaangażowania się oraz wprowadzenia pojazdów elektrycznych do komunikacji miejskiej, resort rozwoju zaprasza do podpisania listu intencyjnego.

Jak przypomina ministerstwo, elektromobilność jest jednym z kluczowych obszarów określonych w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

Program ma na celu stworzenie dogodnych warunków dla upowszechniania korzystania z pojazdów elektrycznych, w tym głównie zbiorowego transportu miejskiego, opartego zarówno o autobusy elektryczne, jak i pozostałe środki transportu wykorzystujące napęd elektryczny wraz z infrastrukturą ładowania.

Czytaj też: Polskie miasta postawią na elektryczną komunikację

Efektem wdrażania Programu Elektromobilności z perspektywy miast ma być poprawa jakości życia mieszkańców poprzez m.in. ograniczenie zanieczyszczeń powietrza, obniżenie hałasu oraz poprawę dostępności i komfortu komunikacji miejskiej.

Zainteresowani inicjatywą mogą się zgłaszać do 11 stycznia 2017 r. (wzór na stronie MR). Zgłoszenie wyrażające wolę podpisania listu intencyjnego powinno być podpisane przez prezydenta, burmistrza, wójta lub zastępców.

Organizator zastrzega sobie prawo do podpisania listu intencyjnego z nie więcej niż 10 miastami lub gminami, biorąc pod uwagę uwarunkowania związane z zanieczyszczeniem powietrza oraz ich plany w zakresie elektromobilności, w tym planowany procent udziału autobusów elektrycznych we flocie, dotychczas dokonane zakupy pojazdów elektrycznych i plany w zakresie carsharingu (system wspólnego użytkowania samochodów osobowych).

Uroczyste podpisanie listów intencyjnych nastąpi podczas konferencji planowanej na styczeń 2017 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.