PARTNER PORTALU
  • BGK

Misja do Miami: Lubuskie podbija Amerykę

  • pt    8 czerwca 2017 - 10:40
Misja do Miami: Lubuskie podbija Amerykę
Marszałek Elżbieta Polak (fot. lubuskie.pl)

Spotkanie biznesowe z przedstawicielami US Export Assistance Center, Export - Import Bank oraz z burmistrzem Miami to główne punkty wizyty lubuskiej marszałek Elżbiety Anny Polak oraz grupki lubuskich przedsiębiorców w Miami na Florydzie.
• Delegacja województwa lubuskiego przebywa z misją gospodarczą w USA.

• Marszałek Elżbieta Anna Polak zaprezentowała potencjał gospodarczy i turystyczny regionu.

• Odbyło się m.in. spotkanie marszałek Elżbiety Anny Polak z Tomasem Regalado, burmistrzem Miami.

Delegacja przebywa tam w ramach misji gospodarczej. Podczas spotkań marszałek zaprezentowała potencjał gospodarczy i turystyczny regionu oraz możliwości współpracy.

Delegacje odbyła m.in. spotkanie biznesowe z przedstawicielami US Export Assistance Center (US Commercial Service, Department of Commerce) oraz Export - Import Bank, reprezentowanych przez Williama Lawtona oraz Elene Mendez. Instytucje te świadczą usługi na rzecz eksporterów amerykańskich, oferując m.in. programy wsparcia i finansowania eksportu.

Przedsiębiorcy biorący udział w misji mieli okazję do zaprezentowania swoich działalności. Marszałek Elżbieta Anna Polak zaprezentowała potencjał gospodarczy i turystyczny regionu, wskazując na jego walory: dostępność komunikacyjną, inteligentne specjalizacje i fundusze unijne.

Podkreśliła również istotną rolę terenów inwestycyjnych, zajmujących ok 3 tys. ha oraz ulg podatkowych dla inwestorów z tych obszarów, będących dodatkową zachętą dla zagranicznych kontrahentów.

Marszałek wskazała, że na terenie województwa do dyspozycji potencjalnych inwestorów są również parki technologiczne, które w ostatnich latach dzięki funduszom unijnym prężnie się rozwijają.

- W ciągu ostatnich 9 lat podwoiliśmy nasze PKB, a bezrobocie spadło do 8 proc. - mówiła marszałek.

- Zagraniczni inwestorzy to przede wszystkim firmy z Europy, Niemiec ale również kapitał amerykański. Dodatkowym atutem regionu jest jego wartość przyrodnicza i kulturalna. Mamy ponad 200 obiektów o historycznej wartości - pałace, które można zakupić pod inwestycje turystyczne, leżą wśród lasów, gdyż zalesienie regionu sięga ponad 50 proc. - dodała.

Kluczowym punktem dnia było spotkanie marszałek Elżbiety Anny Polak z Tomasem Regalado, burmistrzem Miami oraz komisarzem miasta - Wifredo Gortem.

- Region lubuski to takie stany zjednoczone w Polsce - mówiła marszałek podczas spotkania.

Wyjaśniła, że w Lubuskiem mieszkają ludzie, którzy przyjechali z różnych zakątków Europy. Dlatego, jak podkreślała, podobnie jak mieszkańcy Florydy są otwarci i tolerancyjni. Burmistrz Miami wyraził nadzieję, że pobyt lubuskiej delegacji w Miami zaowocuje współpracą w przyszłości oraz wymianą doświadczeń.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.