PARTNER PORTALU
  • BGK

Mistrzostwa Polski cheerleaderek w Chorzowie

  • JP    21 marca 2018 - 18:00
Mistrzostwa Polski cheerleaderek w Chorzowie
Członkowie Komitetu wpisali cheerleading jako dyscyplinę olimpijską na okres próbny. Fot. PSCH

150 zespołów i 2000 uczestników wystąpi w Chorzowie przed międzynarodową komisją sędziowską z Rosji, Finlandii, Słowenii i Polski.
W dniach 21-23 kwietnia w chorzowskim Ośrodku Rekreacji i Sportu odbędą Mistrzostwa Polski Cheerleaders. Wstęp dla publiczności jest bezpłatny.

Podczas trzydniowych zawodów 54 dywizje taneczne, 150 zespołów i 2000 uczestników zaprezentuje się przed międzynarodową komisją sędziowską z Rosji, Finlandii, Słowenii i Polski. Zwycięzcy pojadą do Finlandii, gdzie będą reprezentować kraj na Mistrzostwach Europy.

Choreografie zostaną przedstawione w trzech różnych dywizjach: Cheer, Cheer Dance oraz Pom Dance. Najmłodsza uczestniczka ma 4 lata, a najstarsze panie biorące udział w zawodach - 80 lat. Mistrzostwa odbędą się 21-23 kwietnia w MORiSie w Chorzowie.

Transmisja z mistrzostw będzie dostępna na żywno na portalu Youtube. Więcej można się dowiedzieć na oficjalnej stronie Polskiego Stowarzyszenia Cheerleaders.

Cheerleading od 2017 roku został uznany za dyscyplinę sportową wspieraną przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski, który planuje rozegranie olimpijskiej rywalizacji w roku 2024.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.