Mocne tematy i mocny samorządowy skład podczas EEC 2017 w Katowicach

  • AW/MIW/wnp.pl
  • 21-04-2017
  • drukuj
Jaka przyszłość czeka samorząd terytorialny w Polsce? Za niespełna trzy tygodnie w Katowicach odbędzie się dziewiąta edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego - najważniejszego takiego spotkania w Europie Centralnej. Wśród ścieżek tematycznych nie zabraknie mocnych wątków samorządowych i to właśnie w Katowicach spróbujemy odpowiedzieć na nurtujące nas wszystkich pytanie.
Mocne tematy i mocny samorządowy skład podczas EEC 2017 w Katowicach
IX Europejski Kongres Gospodarczy podejmie tematy najważniejsze z punktu widzenia przyszłości Europy, Polski (fot.PTWP)

Zaznacza, że choć agenda Kongresu podąża za aktualną sytuacją gospodarczą Polski i Europy, to EEC pozostanie otwartym forum debaty, wzbogaconej dodatkowo uczestnictwem dyskutantów z innych kontynentów.

- Wyjątkowa atmosfera Kongresu co roku sprzyja wymianie poglądów i wiedzy, stwarza doskonałe warunki dla powstawania ciekawych projektów, jest impulsem dla nowych biznesów, a także dla rozwoju całego regionu – wskazuje Kuśpik.

Jak dodaje, uczestnicy EEC odbywają średnio od kilku do kilkunastu spotkań biznesowych, więc liczbę tego typu spotkań można oszacować w trakcie trzech kongresowych dni łącznie nawet na ok. 100 tys.

- W tym roku wiodącym tematem będzie m.in. przyszłość Europy i projektu Unii Europejskiej. Ponadto będziemy dyskutować o tym, jak ma wyglądać nowy system wolnorynkowy, gdyż w stosunku do dotychczasowego pojawiło się wiele zastrzeżeń - mówi Prof. Jerzy Buzek, europoseł oraz były premier.

Biznes, gospodarka, polityka i samorządy

W programie IX EEC znajdą się także tzw. „stałe punkty” - sesje poświęcone takim dziedzinom gospodarki i życia publicznego, jak: finanse, innowacje, technologie i człowiek, energetyka i surowce, górnictwo i hutnictwo, zarządzanie, samorządność i polityka regionalna, infrastruktura, rynek zdrowia, transport i logistyka, budownictwo i nieruchomości oraz globalna współpraca gospodarcza.

Wydarzeniem towarzyszącym IX edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego będzie gala szóstej edycji konkursu „Top Inwestycje Komunalne”, podczas której nagrodzimy najlepsze praktyki oraz sukcesy inwestycyjne. Tym razem Rada Konsultacyjna, złożona z doświadczonych samorządowców, ekonomistów, menedżerów, ekspertów i urzędników, wybierze laureatów spośród projektów zrealizowanych w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP).

Kolejny raz nagrodzimy także laureatów konkursu „Mieszkam Tu – Madre Pomysły na Mądre Miasto” dotyczącego projektów do budżetów obywatelskich.

Już po raz drugi European Start-up Days - przestrzeń otwartego dialogu pomiędzy start-upami, inwestorami a organizacjami wsparcia biznesu. Uczestnicy będą mogli przedstawić swój start-up przed audytorium EEC, biorąc udział w konkursie Start-up Challenge.

Organizatorzy Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach kontynuować będą także projekt EEC - Liderzy Przyszłości (EEC - Leaders of Tomorrow), którego celem jest kreowanie i promowanie aktywnej postawy obywatelskiej oraz zwiększenie zaangażowania młodych osób w życiu publicznym. Studentom po raz kolejny zaoferowane zostaną wykłady otwarte, możliwość udziału w charakterze prelegenta dyskusji lub słuchacza oraz współpracy przy organizacji wydarzenia, zaplanowanego na 10 i 11 maja br.

W ramach wydarzeń towarzyszących EEC odbędą się również: Forum Gospodarcze Polska-Indie, IV Forum Współpracy Gospodarczej Afryki i Europy Centralnej, panele poświęcone relacjom gospodarczym Chin i Europy Centralnej oraz Chin i Polski, a także spotkania gospodarcze Polska-Izrael i Polska-Kazachstan.

Areną dyskusji, spotkań, prezentacji i wymiany opinii będą gmach Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach oraz bezpośrednio z nim połączona Hala Widowiskowo-Sportowa „Spodek”. Nowością tegorocznego EEC jest scena otwarta, na której odbywać się będą mini debaty, prezentacje i spotkania ze znanymi osobami.

Więcej na temat kongresu i zaproszonych gości przeczytasz tutaj

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE