PARTNER PORTALU
 • BGK

Morawiecki bierze finanse, Szałamacha odchodzi

 • parlamentary.pl    28 września 2016 - 17:01
Morawiecki bierze finanse, Szałamacha odchodzi
Premier Szydło i Paweł Szałamacha (fot. Kancelaria Premiera/twitter)

• Premier Beata Szydło informuje o zmianach personalnych i systemowych w rządzie.
• Odchodzi z rządu Paweł Szałamacha, funkcję ministra finansów będzie sprawował Mateusz Morawiecki.
Premier wystąpienie zaczęła od podjętych podczas posiedzenia rządu decyzji. Przypomniała o projekcie Mieszkanie plus oraz przyjęciu projektu budżetu na rok 2017. - Jak poinformowała, rozmawiano także o porozumieniu CETA. W przyszłym tygodniu rząd przyjmie stanowisko Polski, które będzie reprezentowane na forum europejskim - mówiła.

Dodała, że rząd przyjął projekt budżetu na 2017 roku. - Mamy zagwarantowane środki na program 500 plus, są zagwarantowane środki na najniższą emeryturę i waloryzację emerytur, na darmowe lekarstwa dla seniorów po 75 roku życia - poinformowała.

Premier podziękowała Pawłowi Szałamachowi i całemu Ministerstwu Ffinansów za pracę nad budżetem.

- Podjęłam decyzję o powołaniu Komitetu Ekonomicznego. Na jego czele stanie minister Mateusz Morawiecki. Minister Morawiecki zostaje w związku z tym powołany na stanowisko ministra finansów - powiedziała.

Jak dodała, z funkcji został odwołany Paweł Szałamacha. Będzie pełnił nową, ważną funkcję, ale premier nie zdradziła, jaką.

Beata Szydło poinformowała, że zmiany wynikają wprost z programu Prawa i Sprawiedliwości, gdzie wskazane jest, że koordynacją spraw gospodarczych zajmie się Ministerstwo Rozwoju.

Więcej o nowej roli wicepremiera Morawieckego znajdziecie tutaj.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (5)

 • w.potega@neostrada.pl, 2016-09-29 15:35:13

  To że ludzie plują na innych, to jest polskie nieszczęście, do którego doprowadziła wojna i PRL, a następnie wilczy kapitalizm. Zaś te blisko 30 lat doganiania Zachodu, to stosunkowo mało, jeśli uwzględnić, że Zachód pokojowy demokratyczny system ćwiczył od 1945 roku. Dlatego mniej mają patologii. P...roponuję nie walczyć z nimi, tylko uczyć się od bardziej doświadczonych w kierowaniu sobą. Oni nie mieli 123 lat niewoli. Z tego nie wynika, że mamy się mocniejszym podporządkowywać. Plan Morawieckiego jest sensowny, ale wymaga edukacyjnego wsparcia, nie tylko w szkołach, ale też w relacjach między dorosłymi, w tym między partiami.  rozwiń
 • glaertes1, 2016-09-29 12:04:16

  Polska nie ma szans ODBUDOWAĆ ANI PRZEMYSŁU, ANI ZAUFANIA SPOŁECZNEGO! , bo AWS, SLD I PO poszło prostą drogą, nie mówiąc prostacką: likwidacją Kodeksu Pracy (AWS zaczął, SLD skończył, a PO dobiło), śmieciowymi umowami (liczyła się statystyka, jak pamiętam!), lansowaniem "taniej robocizny"... jako atutu, ustanawiając w Polsce prawa pracy jak w afrykańskim bantustanie. Ludzie zakładali firmy, nie żeby zarabiać, (po roku, dwóch padały), ale żeby ich traktowano w miarę normalnie, bo reszta wg. tzw. władzy, to bezmózgie robole. Ale jak ktoś miał firmę, to urzędnik liczył na "łapówkę", a decydenci na "wywiad gospodarczy" (zbieranie informacji przez banki) Ludzie ogólnie plują na instytucje Państwa, na urzędników,władze, złe prawo! Właściwie nie wiadomo od czego zacząć naprawę Państwa, stąd często chaos w decyzjach i strategii PiS-u! Straciliśmy szansę na odzyskanie rangi! Decyzje są mocne "podbrukselkowane",słuchamy i patrzymy jak nas piszą zamiast stanowić "twarde" prawo dla wszystkich: nacjonalizacja banków, podatki dla sieci itp. Stracony kraj i stracony czas! Młodzi dalej myślą o wyjeździe!  rozwiń
 • w.potega@neostrada.pl, 2016-09-29 10:57:24

  Obywatel gminy przedstawił objawy polskich słabości. Czy superminister je ograniczy. Ma szansę, ale i ryzyko spore. Dużo zależy od edukacji. Oświata niestety poszła w przeciwnym (ideologicznym) kierunku.