Można już głosować na "7 nowych cudów Polski". Zobacz listę nominowanych

Magazyn National Geographic Traveler wystartował z 7. edycją plebiscytu na „7 nowych cudów Polski”. Wśród 32 nominowanych przez redakcję miejsc znalazły się propozycje ze wszystkich 16 województw. Głosowanie trwa do 31 sierpnia.
Można już głosować na "7 nowych cudów Polski". Zobacz listę nominowanych
Na liście konkursowej znalazły się w tym roku m.in. trzy atrakcje z województwa śląskiego. (fot. slaskie.pl)

• Dziennikarze National Geographic Traveler po raz siódmy wytypowali - ich zdaniem - wyjątkowe miejsca w naszym kraju, które zasługują na mianu cudów Polski.

• W każdym województwie wskazano dwie propozycje, wyjątek stanowi woj. opolskie, gdzie podano jedną atrakcję oraz woj. śląskie, gdzie z kolei podano aż trzy wyjątkowe miejsca.

• Z 32 przedstawionych propozycji należny wybrać siedmiu faworytów. 

Głosować można za pośrednictwem strony 7cudow.national-geographic.pl. Uwaga - wybór należy uzasadnić odpowiadając na pytanie ”Dlaczego właśnie to miejsce powinno wygrać?”. Plebiscyt trwa do końca sierpnia. 

W zeszłorocznej edycji "7 nowych cudów Polski" najwięcej głosów otrzymało łódzkie Planetarium EC1, na liście znalazły się również: wrocławskie Hydropolis, Szlak Kościołów Drewnianych Regionu Kozła w województwie lubuskim, toruńskie Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordank, poznański mural "Opowieść śródecka", roztoczańskie szumy oraz ścieżka geoturystyczna w woj. lubuskim.

Poznaj kandydatów 7. edycji konkursu National Geographic Traveler 

Dolnośląskie

Karkonoskie Tajemnice, czyli nietypowa ekspozycja, która pozwala zgłębić tajemnice i legendy Karkonoszy i Park Zdrojowy w Kudowie Zdroju, w którym od niemal 200 lat zbierają się kuracjusze. 

Kujawsko-Pomorskie

Szlak Wody Przemysłu i Rzemiosła, na który składa się piętnaście miejsc wpisanych w przestrzeń Bydgoszczy, miasta związanego z wodą oraz Kujawsko-Dobrzyński Park Etnograficzny w Kłóbce.

Lubelskie

Centrum Spotkań Kultur w Lublinie oraz zagroda Guciów, dająca szansę na poznanie Polski, która przeszła już do historii.

Lubuskie

Gotycko-barokowy zespół klasztorny poaugustiański w Żaganiu oraz bulwar nadwarciański w Gorzowie Wielkopolskim, który składa się z czterech nadrzecznych stref. 

Łódzkie

Dworzec Fabryczny, czyli inwestycja, która uznawana jest za jeden z ładniejszych tego typu obiektów w Polsce oraz muzem PGE Giganty Mocy w Bełchatowie.

Małopolskie

Babia Góra, czyli najwyższy pozatatrzański szczyt w Polsce oraz Cricoteka - Muzeum Tadeusza Kantora przedstawiając świat słynnego reżysera w miniaturze. 

Mazowieckie

Muzeum Wsi Radomskiej, na który składa się ponad 80 budynków przedstawiających dawną polską wieś oraz Zielone Świątki na Urzeczu, czyli widowiskowa, rzeczna parada składająca się z drewnianych łodzi, która ma wskrzesić dawną tradycję. 

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE