PARTNER PORTALU
  • BGK

Można już głosować na "7 nowych cudów Polski". Zobacz listę nominowanych

  • KDS    4 sierpnia 2017 - 08:46
Można już głosować na "7 nowych cudów Polski". Zobacz listę nominowanych
Na liście konkursowej znalazły się w tym roku m.in. trzy atrakcje z województwa śląskiego. (fot. slaskie.pl)

Magazyn National Geographic Traveler wystartował z 7. edycją plebiscytu na „7 nowych cudów Polski”. Wśród 32 nominowanych przez redakcję miejsc znalazły się propozycje ze wszystkich 16 województw. Głosowanie trwa do 31 sierpnia.
• Dziennikarze National Geographic Traveler po raz siódmy wytypowali - ich zdaniem - wyjątkowe miejsca w naszym kraju, które zasługują na mianu cudów Polski.

• W każdym województwie wskazano dwie propozycje, wyjątek stanowi woj. opolskie, gdzie podano jedną atrakcję oraz woj. śląskie, gdzie z kolei podano aż trzy wyjątkowe miejsca.

• Z 32 przedstawionych propozycji należny wybrać siedmiu faworytów. 

Głosować można za pośrednictwem strony 7cudow.national-geographic.pl. Uwaga - wybór należy uzasadnić odpowiadając na pytanie ”Dlaczego właśnie to miejsce powinno wygrać?”. Plebiscyt trwa do końca sierpnia. 

W zeszłorocznej edycji "7 nowych cudów Polski" najwięcej głosów otrzymało łódzkie Planetarium EC1, na liście znalazły się również: wrocławskie Hydropolis, Szlak Kościołów Drewnianych Regionu Kozła w województwie lubuskim, toruńskie Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordank, poznański mural "Opowieść śródecka", roztoczańskie szumy oraz ścieżka geoturystyczna w woj. lubuskim.

Poznaj kandydatów 7. edycji konkursu National Geographic Traveler 

Dolnośląskie

Karkonoskie Tajemnice, czyli nietypowa ekspozycja, która pozwala zgłębić tajemnice i legendy Karkonoszy i Park Zdrojowy w Kudowie Zdroju, w którym od niemal 200 lat zbierają się kuracjusze. 

Kujawsko-Pomorskie

Szlak Wody Przemysłu i Rzemiosła, na który składa się piętnaście miejsc wpisanych w przestrzeń Bydgoszczy, miasta związanego z wodą oraz Kujawsko-Dobrzyński Park Etnograficzny w Kłóbce.

Lubelskie

Centrum Spotkań Kultur w Lublinie oraz zagroda Guciów, dająca szansę na poznanie Polski, która przeszła już do historii.

Lubuskie

Gotycko-barokowy zespół klasztorny poaugustiański w Żaganiu oraz bulwar nadwarciański w Gorzowie Wielkopolskim, który składa się z czterech nadrzecznych stref. 

Łódzkie

Dworzec Fabryczny, czyli inwestycja, która uznawana jest za jeden z ładniejszych tego typu obiektów w Polsce oraz muzem PGE Giganty Mocy w Bełchatowie.

Małopolskie

Babia Góra, czyli najwyższy pozatatrzański szczyt w Polsce oraz Cricoteka - Muzeum Tadeusza Kantora przedstawiając świat słynnego reżysera w miniaturze. 

Mazowieckie

Muzeum Wsi Radomskiej, na który składa się ponad 80 budynków przedstawiających dawną polską wieś oraz Zielone Świątki na Urzeczu, czyli widowiskowa, rzeczna parada składająca się z drewnianych łodzi, która ma wskrzesić dawną tradycję. ×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.