PARTNER PORTALU
  • BGK

Mundial w Rosji: Władze Kaliningradu apelują do mieszkańców

  • aw    19 października 2017 - 10:54
Mundial w Rosji: Władze Kaliningradu apelują do mieszkańców
Kaliningrad bedzie jednym z 11 rosyjskich miast gospodarzy piłkarskich mistrzostw świata w 2018 r. (fot.pixabay)

Kaliningrad szykuje się na piłkarskie święto w 2018 roku. W związku z tym mer tego miasta zwrócił się z nietypowym apelem do mieszkańców.
21. Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w Rosji rozpoczną się 14 czerwca 2018. Do zawodów szykuje się 11 miast gospodarzy: Moskwa, Jekaterynburg, Kazań, Niżny Nowogród, Rostów nad Donem , Sankt-Petersburg, Samara, Sarańsk, Soczia, Wołgograd oraz Kaliningrad.

Włodarz tego ostatniego liczy, że mieszkańcy Kaliningradu, będą nie tylko gościnni, ale też, że będą trzymać w ryzach swoje emocje, by nie dochodziło do bójek.

- Wzywam wszystkich mieszkańców, aby byli gościnni, mili, i nikogo nie bili. Jeżeli mówisz po angielsku pomagaj turystom - apelował Aleksander Jaroszuk, mer Kaliningradu w lokalnej rozgłośni radiowej.

Władze miasta spodziewają się 70-100 turystów i kibiców. Jak podkreśla Jaroszuk, należy liczyć się utrudnieniami na drogach i w komunikacji publicznej. Na osłodę wydano zgodę na wprowadzenie dni wolnych, gdy będą rozgrywane mecze - pisze portal kresy.pl.

Prestiż, szansa na inwestycje i tłumy turystów to zdaniem ekspertów największe zyski miast gospodarzy piłkarskich rozgrywek na światowym poziomie. Mieszkańcy są z reguły w stanie zaakceptować ograniczenia w codziennym funkcjonowaniu miasta. Do strat zalicza się przede wszystkim wydatki związane z budową stadionów i organizacją zawodów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.