PARTNER PORTALU
  • BGK

Muzeum Ognia z Żor wśród najciekawszych obiektów świata

  • Propertydesign.pl    11 kwietnia 2017 - 10:10
Muzeum Ognia z Żor wśród najciekawszych obiektów świata
Muzeum Ognia w Żorach (fot.mat.pras.)

Muzeum Róży w Pekinie, Len Lye Centre w Nowej Zelandii czy muzeum sztuki The Broad w Los Angeles – takie obiekty znalazły się między innymi na liście stworzonej przez ekspertów jednego z architektonicznych serwisów. Wśród 13 wyróżnionych obiektów muzealnych jest również jeden z Polski – Muzeum Ognia zlokalizowane w Żorach.
Jak wskazują twórcy zestawienia, pojawiły się w nim muzea, które są warte odwiedzenia nie tylko ze względu na eksponaty czy dzieła sztuki, które znajdują się w ich wnętrzu, ale również wyjątkową architekturą.

Muzeum Ognia zyskało uznanie autorów serwisu contemporist.com głównie ze względu na bryłę nawiązującą do ognistych płomieni oddających tragiczną historię miasta oraz jego kilkukrotne odradzanie się po ogromnych pożarach na przestrzeni wieków.

Żorskie Muzeum to obiekt powstały w 2014. Na przestrzeni 2 lat funkcjonowania zdobywał liczne nagrody architektoniczne. Ta niezwykła budowla kryje w sobie równie fantastyczne wnętrze: to unikalne połączenie nowoczesnej formy z fascynującym podziemiem, w którym zgromadzono wiedzę na temat żywiołu ognia. W zeszłym roku muzeum odwiedziło ponad 55 tys. gości z całego kraju.

Więcej czytaj tutaj

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Marcin, 2017-04-11 12:03:50

    Gratulacje dla autorów projektu - pracowni OVO Grąbczewscy Architekci, autorów także między innymi Centrum Administracyjnego Gminy Wielka Wieś