PARTNER PORTALU
  • BGK

Na ulicach miast tysiące osób odmówią koronkę do Bożego Miłosierdzia

  • PAP/MIW    23 września 2017 - 12:02
Na ulicach miast tysiące osób odmówią koronkę do Bożego Miłosierdzia
Wystarczy wyjść na ulicę, wziąć ze sobą różaniec i pomodlić się - mówi Danuta Pawłowska z zespołu Iskra Bożego Miłosierdzia. (fot. pixabay.com)

We wtorek (26.09), w 9. rocznicę beatyfikacji spowiednika św. s. Faustyny, ks. Michała Sopoćko tysiące osób będą modlić się na skrzyżowaniach ulic miast świata koronką do Bożego Miłosierdzia. Udział w akcji zgłosiło już ok. 300 miast z całej Polski - podali organizatorzy.
Jak powiedziała Danuta Pawłowska z zespołu Iskra Bożego Miłosierdzia, akcję "Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata" zainicjował opiekun duchowy Zespołu Iskra Bożego Miłosierdzia, działającego przy parafii Najświętszego Imienia Jezus w Łodzi, jezuita o. Remigiusz Recław.

- Chcieliśmy zrobić coś z okazji beatyfikacji o. Sopoćko, która odbyła się 28 września 2008 r. Zorganizowaliśmy koncert z tej okazji i ustaliliśmy, że w rocznicę beatyfikacji powtórzymy akcję - podkreśliła.

Pierwsza koronka odbyła się w Łodzi na 111 skrzyżowaniach i zgromadziła kilkaset osób. Jak twierdzą organizatorzy, w tym roku udział zgłosiło już ok. 300 miast z całej Polski.

- Mamy też wiele zgłoszeń z innych krajów, m.in. z Wielkiej Brytanii, Niemczech, Stanów Zjednoczonych, Szwecji, Australii, Izraela, Malawi, Ukrainy, Włoch czy Kazachstanu. Jest też wiele grup, które modlą się spontanicznie nie zgłaszając nam tego - powiedziała Pawłowska.

Wyjaśniła, że osoby, które chcą zorganizować modlitwę w swojej miejscowości powinny zgłosić się do organizatorów. "Należy wysłać do urzędu miasta zawiadomienie, że w tym konkretnym miejscu odbędzie się zgromadzenie. Dysponujemy odpowiednimi kwestionariuszami. Później wystarczy wyjść na ulicę, wziąć ze sobą różaniec i pomodlić się" - powiedziała Pawłowska.

Jak zaznaczyła, osoby, które tego dnia nie będą mogły wyjść na ulicę, mogą włączyć się w akcję w dowolnym miejscu - w pracy, w pociągu, w szpitalu. "Ważne, żebyśmy w tym dniu modlili się razem" - podkreśliła.

W tym roku uczestnicy będą się modlić w czterech intencjach: za księży, o pokój na świecie - zwłaszcza w krajach Bliskiego Wschodu, o pomoc dla uchodźców oraz za prezydenta i rząd.

Ks. Michał Sopoćko był spowiednikiem św. s. Faustyny Kowalskiej i propagatorem kultu Miłosierdzia Bożego. W 1941 r. założył Zgromadzenie Sióstr Jezusa Miłosiernego. Papież Benedykt XVI beatyfikował go 28 września 2008 w Białymstoku.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • widziałemaraba, 2017-09-23 12:30:28

    Tylko niech uważają, bo mogą spotkać arabów-nachodźców, na swojej drodze. Szczególnie we Francji, Niemczech, Szwecji i innych "poprawnych politycznie" krajach.