PARTNER PORTALU
  • BGK

Nabór wniosków o nagrody dla pracowników socjalnych. MRPiPS czeka na zgłoszenia

  • pt    4 maja 2016 - 12:48
Nabór wniosków o nagrody dla pracowników socjalnych. MRPiPS czeka na zgłoszenia

Każdego roku, z okazji Dnia Pracownika Socjalnego, obchodzonego 21 listopada przyznawane są nagrody (for.mrpips.gov.pl)

• W Dniu Pracownika Socjalnego zostaną przyznane nagrody specjalne Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej za wybitne, nowatorskie rozwiązania w zakresie pomocy społecznej.
• Z wnioskiem o nagrodę mogą wystąpić przedstawiciele jednostek organizacyjnych pomocy społecznej, organów administracji rządowej i samorządowej oraz organizacji pozarządowych, kościołów, związków wyznaniowych, działających w zakresie pomocy społecznej.
Jak informuje MRPiPS wnioski o nagrody specjalne należy składać w Wydziałach Polityki Społecznej Urzędów Wojewódzkich do dnia 31 lipca 2016 r.

Zasady przyznawania tych nagród określają przepisy rozporządzenia Ministra Polityki Społecznej z dnia 7 kwietnia 2005 r. w sprawie przyznawania nagród specjalnych w zakresie pomocy społecznej (Dz. U. z 2005, nr 74, poz. 658).

Nagrody Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej za wybitne osiągnięcia i nowatorskie rozwiązania w pomocy społecznej przyznawane są w kategorii indywidualnej - dla pracowników socjalnych oraz w kategorii zespołowej - dla zespołu osób i jednostek organizacyjnych pomocy społecznej, organizacji społecznych oraz innych podmiotów wymienionych w art. 25 ust. 1 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. 2015, poz. 163 z późn. zm.).

Z wnioskiem o nagrodę mogą wystąpić w formie pisemnej: przedstawiciele jednostek organizacyjnych pomocy społecznej, organów administracji rządowej i samorządowej oraz organizacji pozarządowych, kościołów, związków wyznaniowych, działających w zakresie pomocy społecznej.

Szczegółowe informacje na stronie resortu pomocy społecznej.

Dzień Pracownika Socjalnego obchodzony jest 21 listopada.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.