PARTNER PORTALU
  • BGK

Najlepsze inwestycje w Polsce Wschodniej wybrane!

  • Portalsamorzadowy.pl    11 września 2014 - 15:14
Najlepsze inwestycje w Polsce Wschodniej wybrane!

– Najciekawsze inwestycje, które przyczyniły się do rozwoju gospodarki, regionu i mieszkańców Polski Wschodniej w ostatnich dziesięciu latach, wybrane. W internetowym plebiscycie oddano blisko 70 tys. głosów. Wręczenie nagród konkursu Top Inwestycje Komunalne Polski Wschodniej 2014 nastąpi podczas Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku.
Redakcja należącego do Grupy PTWP serwisu Portalsamorzadowy.pl, wraz z Radą Konsultacyjną konkursu, wytypowała dziesięć Top Inwestycji Komunalnych Polski Wschodniej 2014. Najlepsze projekty wskazywali także internauci – łącznie oddano blisko 70 tys. głosów.

Projekty, które w największym stopniu przyczyniły się do rozwoju gospodarki, regionu i mieszkańców pięciu województw wschodniego regionu Polski w ostatnich dziesięciu latach, zasługujące zdaniem ekspertów na tytuł Top Inwestycji Komunalnych Polski Wschodniej 2014, to:

1. Rewitalizacja rynku i przestrzeni miejskiej w Białymstoku

2. Centrum Geoedukacji w Kielcach

3. Port Lotniczy Rzeszów – budowa nowego terminalu pasażerskiego

4. Modernizacja i rozbudowa infrastruktury Portu Morskiego w Elblągu

5. Przygotowanie terenów w Białymstoku dla Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

6. Utworzenie Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego i przygotowanie terenów inwestycyjnych

7. Regionalne centrum kształcenia zawodowego nowoczesnych technologii  w Rzeszowie

8. Budowa miniprzystani wraz z systemami odbioru i segregacji odpadów  w województwie warmińsko-mazurskim

9. Zintegrowany System Miejskiego Transportu Publicznego w Lublinie

10. Blok kogeneracyjny opalany biomasą w ciepłowni Łężańska w Krośnie

Zobacz listę  wszystkich inwestycji nominowanych w konkursie Top Inwestycje Polski Wschodniej

W rankingu czytelników Portalusamorzadowego.pl zwyciężyły dwie inwestycje: Budowa pijalni wód mineralnych, tężni, parków: zdrojowego i kinezyterapeutycznego  w uzdrowisku Gołdap oraz Poprawa gospodarki wodno-ściekowej aglomeracji Ełk.

– Na początku konkursu pozytwynie zaskoczyła nas liczba zgłoszonych projektów, która przekroczyła 100. Natomiast liczba oddanych internetowo głosów to już więcej niż pozytywne zaskoczenie. Skala zainteresowania inwestycjami i chęć wyrażenia swojej opinii są imponujące. Bezpośrednia ocena danego projektu przez społeczność lokalną jest najważniejsza – mówi Rafał Kerger, redaktor naczelny Portalusamorzadowego.pl.

Zobacz też jak wyglądała gala wręczenia nagród w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2014

Wręczenie nagród laureatom konkursu odbędzie się 18. września o godz. 18.00 w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. Uroczysta gala będzie imprezą towarzyszącą Wschodniego Kongresu Gospodarczego.

W Radzie Konsultacyjnej konkursu zasiedli doświadczeni samorządowcy, ekonomiści  i eksperci, którzy przy ocenie projektów stosowali m.in. takie kryteria jak: prorozwojowość inwestycji, jej rozmach w odniesieniu do budżetu i możliwości samorządu, walory estetyczne, funkcjonalność, nowatorstwo, aspekt współpracy  z lokalną społecznością na etapie projektowania inwestycji, montaż finansowy, jak również aktywne gospodarowanie majątkiem.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Pacanów, 2014-09-12 13:42:15

    Gród koziołka matołka spadł nisko,bo ranking to wykazał i to wszystko i nie będzie się chwalenia,że Kozi Gród najszybciej w Polsce się zmienia, a mania wielkości niech pojmie czego jej brakuje w rozumie.