PARTNER PORTALU
  • BGK

Najpiękniejsze jarmarki świąteczne. Wrocław ma się czym pochwalić

  • aw    19 grudnia 2017 - 16:08
Najpiękniejsze jarmarki świąteczne. Wrocław ma się czym pochwalić
Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu potrwa do 22 grudnia 2017 (fot.Wroclaw.pl)

Jarmarki świąteczne w regionie Europy Środkowo-Wschodniej z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Polskie targi bożonarodzeniowe co roku odwiedza łącznie około 8-9 mln osób.
Jarmarki bożonarodzeniowe odbywają się w każdym większym mieście Europy i trwają od końca listopada do pierwszych dni stycznia, a w krajach, gdzie obowiązuje kalendarz juliański (Białoruś, Ukraina) nawet do końca stycznia. Na ofertę jarmarków składają się tradycyjne produkty spożywcze, dania regionalne, wędliny, wypieki i słodkości, jak również ozdoby świąteczne czy różnego rodzaju rękodzieło. Ofertę wzbogacają imprezy kulturalne i rozrywkowe oraz inne sezonowe atrakcje.

Warto odwiedzić

Według Best European Destinations Organization, Najlepszym Europejskim Jarmarkiem Świątecznym 2016 roku był targ w Zagrzebiu. Ta sama organizacja za najpiękniejszą choinkę w Europie uznała drzewko ustawione na Placu Katedralnym w Wilnie. 27-metrowa choinka ozdobiona jest 70 tysiącami światełek i 900 zabawkami bożenarodzeniowymi, co sprawia, że można je z łatwością dostrzec z samolotu.

Największy jarmark w regionie CEE odbywa się we Wrocławiu. Jednocześnie uznawany jest to najpiękniejszy trag świąteczny w Polsce. Na mieszkańców i turystów czeka tu 150 stoisk oferujących m.in. słodkie pierniki, aromatyczne grzańce, tradycyjne dania kuchni polskiej i wiele innych smakołyków. Świąteczny klimat tworzą także liczne koncerty, parady, spotkania z Mikołajem oraz imprezy dla dzieci. W tym roku Jarmark Bożonarodzeniowy oprócz Rynku, ulicy Świdnickiej i ulicy Oławskiej swoim zasięgiem obejmie również Plac Solny. Również tam goszczą nowe domki handlowe z przeróżnymi pysznościami i unikatowymi wyrobami.

Najmniejszy jarmark w regionie CEE odbywa się w Belgradzie. Na 30 stoiskach odwiedzający mogą skosztować tradycyjnych wyrobów cukierniczych oraz niekonwencjonalnych produktów takich, jak: ciasto kominkowe, wino grzane w różnych smakach, piwo grzane z miodem, konfitura cebulowa czy marmolada z ostrej papryki. W ofercie handlowej znajdują się również kolorowe ozdoby świąteczne oraz tradycyjne wyroby z wełny - swetry, kamizelki, skarpety i czapki.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.