PARTNER PORTALU
  • BGK

Najtańsze miasta turystyczne w Europie w 2017 roku

  • MN    26 kwietnia 2017 - 13:10
Najtańsze miasta turystyczne w Europie w 2017 roku
Kraków niezmiennie przyciąga turystów z całej Europy. (fot. pixabay)

Polskie miasta dla zagranicznych turystów są nie tylko atrakcyjne ze względu na architekturę czy ofertę turystyczną, ale także ze względu na niskie ceny.
• Portal turystyczny Price of Travel dokonał zestawienia 56 europejskich miast, które warto odwiedzić, szeregując je od najtańszego do najdroższego.  

• W pierwszej dziesiątce znalazły się dwa polskie miasta: Kraków zajął drugie miejsce, ustępując jedynie bułgarskiej Sofii, a Warszawa znalazła się na 9. miejscu.

• W pierwszej dziesiątce znalazły się miasta z takich państw jak Czechy, Rumunia, Serbia, Ukraina czy Chorwacja.

Kraków znalazł się na drugim miejscu zestawienia. Autorzy rankingu piszą, że stolica Małopolski swoimi niskimi cenami niezmiennie przyciąga do siebie turystów z całej Europy na weekendowy wypoczynek. W mieście można znaleźć dużo komfortowych hosteli, restauracji i barów, które w porównaniu z wieloma europejskimi miastami utrzymują kusząco niskie ceny. Autorzy polecają odwiedzić Kraków jak najszybciej, zanim popyt turystyczny wywinduje ceny wzorem tego, co się stało w Pradze czy Budapeszcie.

Pisząc o Warszawie, autorzy rankingu podkreślają, że choć Kraków przyciąga największą uwagę zagranicznych turystów, to stolica Polski jest równie warta odwiedzenia, a ceny również są atrakcyjne. Podkreślono, że Warszawa znajduje się nieco na uboczu turystycznej mapy, ale trzeba ją odwiedzić będąc w okolicy.

Serwis Price of Travel jest bazą danych o kosztach podróży do wybranych miejsc na świecie. Serwis funkcjonuje od początku 2010 roku. Obecnie znajduje się w nim ponad 200 miast, z informacjami o każdej ofercie noclegowej, transportowej, rozrywkowej i gastronomicznej.

Pierwsza dziesiątka najtańszych miast europejskich, które warto odwiedzić:

1. Sofia, Bułgaria

2. Kraków, Polska

3. Bukareszt, Rumunia

4. Belgrad, Serbia

5. Budapeszt, Węgry

6. Sarajewo, Bośnia i Hercegowina

7. Kijów, Ukraina

8. Český Krumlov, Czechy

9. Warszawa, Polska

10. Zagrzeb, Chorwacja 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)