PARTNER PORTALU
  • BGK

Netialino, czyli niecodzienny pociąg na dolnośląskich torach

  • aw    11 kwietnia 2017 - 10:21
Netialino, czyli niecodzienny pociąg na dolnośląskich torach
Prezesi Netii oraz Kolei Dolnośląskich uroczyście podpisali umowę o współpracy przy pociągu Netialino (fot.mat.pras.)

Netialino to nazwa, jaką przez najbliższy rok będzie nosił jeden z pociągów Kolei Dolnośląskich. Nazwa jest efektem wygranej licytacji przez Netię w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Prezesi Netii oraz Kolei Dolnośląskich uroczyście podpisali umowę o współpracy przy pociągu Netialino – połączeniu, którego nazwa jest efektem wygranej licytacji w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

- Od 25 lat Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jednoczy ludzi w szczytnym celu. Wspierają ją zarówno zwykli ludzie, jak i mniejsze i większe firmy. Jesteśmy dumni, że i my w niej gramy, w tym roku także z Netią – powiedział Piotr Rachwalski, prezes Kolei Dolnośląskich.

Pociąg Netaialino jest efektem wygranej licytacji w ramach WOŚP przez Netię. W jej ramach firma zyskała prawo do nazwy wybranego połączenia obsługiwanego przez Koleje Dolnośląskie na rok. Dzięki temu na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wpłynęło 10 100 zł.

Pociąg Netialino już kursuje (codziennie od 12 marca) bieżącego roku pomiędzy Wrocławiem a Lubaniem Śląskim przez Legnicę i Bolesławiec. Wyrusza w trasę o godzinie 15.45 z dworca Wrocław Główny, a kończy ją na stacji Lubań Śląski o godzinie 18.09. nazwa umieszczona jest w rozkładach jazdy, wyświetlana na tablicach elektronicznych i wyczytywana w komunikatach głosowych zapowiadających pociąg na stacjach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • jurek39, 2017-04-12 13:27:46

    Bardziej idiotycznej nazwy nie można było wymyślić ?
  • Historia, 2017-04-11 17:45:42

    Jeżli złodziejska Netia macza w tym swoje pazury, to efekt można przewidzieć!