PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowe autobusy na ulicach Poznania. MPK wydzierżawiło je od konsorcjum Solaris

  • JS    9 marca 2016 - 21:44
Nowe autobusy na ulicach Poznania. MPK wydzierżawiło je od konsorcjum Solaris
W sumie poznańskie MPK wydzierżawiło do konsorcjum Solaris 20 takich pojazdów (fot. poznan.pl)

• Na ulice Poznania wyjadą autobusy najnowszej generacji.
• Pierwszy, który opuścił zajezdnię w środę, 9 marca, będzie kursował na linii nr 74.
• W sumie poznańskie MPK wydzierżawiło do konsorcjum Solaris 20 takich pojazdów.
Pojazdy są komfortowe, ekologiczne i bezpieczne. Mają dodatkowe miejsca na wózek dziecięcy, można w nich przewieźć rower, a nawet... doładować telefon. Zostały wyposażone także w system liczenia pasażerów.

- Wszyscy musimy zabiegać o to, by zabezpieczyć mobilność mieszkańców w mieście. Mamy nowoczesny tabor, nie możemy pozwolić, żeby te piękne autobusy stały w korkach, tylko mogły swobodnie przemieszczać się po mieście. A to jest możliwe tylko jeśli będziemy tworzyć nowe buspasy - przekonywał prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

- W naszym wspólnym interesie jest to, by więcej mieszkańców Poznania i podpoznańskich gmin przemieszczało się komunikacją miejską, bo dzięki temu ci którzy nie mogą zrezygnować z samochodu, będą się mogli sprawniej poruszać po mieście. Do tego autobusu wchodzi z pewnością ok. 100 osób. Równoważy to około 90 samochodów. Łatwo sobie zatem wyobrazić, ile wszyscy możemy zyskać, jeśli część z nas przesiądzie się do autobusu czy tramwaju - dodawał prezydent.

Autobusy nie zostały przez poznańskie MPK zakupione tylko wydzierżawione na 8 lat. Dzięki takiemu rozwiązaniu tabor może być na bieżąco unowocześniany bez angażowania środków inwestycyjnych. Przetarg na dzierżawę wygrało konsorcjum Solaris Bus&Coach i PKO Leasing.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.