PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowoczesna domaga się miejskiej komisji ds. reprywatyzacji

  • pt    22 sierpnia 2016 - 15:32
Nowoczesna domaga się miejskiej komisji ds. reprywatyzacji
Nowoczesna złoży do władz miasta wniosek o udostępnienie informacji publicznej (fot.twitter.com)

• Nowoczesna złoży do władz Warszawy wniosek o udostępnienie informacji publicznej. Ilu lokatorów, jacy lokatorzy, w jakich kamienicach i jak miasto wobec nich postępowało.
• Nowoczesna powtarza apel o powołanie komisji doraźnej Rady Miasta, która będzie składała się z radnych wszystkich klubów i środowisk zaangażowanych w procesy reprywatyzacyjne.
48 godzin po publikacji artykułu ujawniającego kulisy reprywatyzacji w Warszawie nadal nie ma zdecydowanej reakcji władz miasta. Nowoczesna jest bardzo zaniepokojona brakiem komentarza gospodarza stolicy, w tak ważnej dla mieszkańców sprawie – czytamy na profilu internetowym partii.

Jak podkreśla Nowoczesna: „Stanowcza reakcja jest bardzo potrzebna, bo Hanna Gronkiewicz-Waltz została prezydentem wygrywając w bezpośrednich wyborach. Ma silny mandat, możliwości, urzędników oraz prawników – może przeciwdziałać, zaproponować rozwiązanie. O to apeluje Nowoczesna. Czy Platforma Obywatelska odwykła już od tego, by proponować szybkie, zdecydowane i przemyślane rozwiązania?

– To nie jest kłótnia opozycji oraz tego, że opozycja się kłóci. Z naszego punktu widzenia nie jest istotne kto zarządza Warszawą: czy to jest PO, czy Nowoczesna czy PiS. Ważne jest, by w takich sytuacjach kryzysowych władze miasta były w stanie zareagować, uczciwie i odpowiedzialnie wziąć problem na siebie. Ani PO, ani PiS tego nie zrobiły- mówi Paweł Rabiej z Nowoczesnej.

Zdaniem Rabieja zarówno PO jak i PiS mając władzę i możliwości mogły rozwiązać ten problem. Niestety tego nie zrobiły. Najważniejsza jest zdecydowana reakcja władz miasta.
– Hanna Gronkiewicz-Waltz nie może chować głowy w piasek. Powinna wziąć działanie w tej sprawie na siebie – dodał Rabiej.

Sławomir Potapowicz, sekretarz regionu warszawskiego Nowoczesnej, zapowiedział: – Nowoczesna złoży do władz miasta wniosek o udostępnienie informacji publicznej. Ilu lokatorów, jacy lokatorzy, w jakich kamienicach i jak miasto wobec nich postępowało.

Nowoczesna powtarza także apel do władz miasta, aby Platforma Obywatelska powołała komisję doraźną Rady Miasta, która będzie składała się z radnych wszystkich klubów i środowisk zaangażowanych w procesy reprywatyzacyjne.

– Kluczowe jest, żeby komisja mogła na bieżąco śledzić proces reprywatyzacyjny, aby był w pełni transparentny – podsumował Potapowicz.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.