PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowoczesna rozmawiała z warszawiakami o smogu i terenach zielonych

  • pt/pap    12 marca 2017 - 14:52
Nowoczesna rozmawiała z warszawiakami o smogu i terenach zielonych
Nowoczesna chce jesienią przedstawić pakiet ustaw poprawiających, jakość powietrza, w których uwzględnione mają być opinie ankietowanych warszawiaków (fot.nowoczesna.org)

"Weekend z Nowoczesną" - pod taką nazwą ruszyła w niedzielę akcja, podczas której co miesiąc lokalni działacze partii będą wychodzić na ulice i pytać mieszkańców Warszawy o bieżące problemy miasta, na początek - o problemy smogu i tereny zielone.
"Celem tych rozmów jest poznanie opinii mieszkańców i skonsultowania naszych pomysłów i rozwiązań" - powiedziała w niedzielę na konferencji prasowej w Warszawie koordynatorka akcji Olga Górna.

"Zaczynamy od pytań o smog i tereny zielone, bo to właśnie te tematy skupiały w ostatnim czasie uwagę mieszkańców miasta. W ubiegłym roku przygotowaliśmy mapę potrzeb Warszawy, to jest kolejna odsłona naszego pomysłu na dialog z mieszkańcami" - podkreśliła.

Przewodnicząca koła Nowoczesnej Warszawa-Białołęka Anna Auksel oceniła, że na Białołęce największym problem jest komunikacja miejska. "Cała Warszawa pięknie się rozwijała, a Białołęka była zapomnianą dzielnicą. W związku z czym największy problem to infrastruktura, dojazdy do centrum stolicy, oświetlenie ulic" - dodała.

Jak zaznaczyła dzięki działaniom Nowoczesnej udało się m.in. zwiększyć liczbę koszy na śmieci w tej dzielnicy.

Przewodniczący koła nowoczesnej Warszawa-Śródmieście Przemysław Łuszczki był pytany o budowę pomnika upamiętniającego prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i pomnika upamiętniającego Ofiary Tragedii Smoleńskiej, które mają stanąć na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.

"Jako przewodniczący koła śródmieście nie ukrywam, że pamięć katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem powinna zostać uczczona. Lech Kaczyński jest zapisany, jako prezydent Warszawy. Był wybitnym politykiem i myślę, że warto uczcić w jakiś sposób jego pamięć. Czy pomnik na Krakowskim Przedmieściu jest najlepszym rozwiązaniem? Możemy o to zapytać mieszkańców. Jest to jeden z takich tematów, które możemy poruszyć podczas Weekendu z Nowoczesną" - odpowiedział.

Nowoczesna chce jesienią przedstawić pakiet ustaw poprawiających, jakość powietrza, w których uwzględnione mają być opinie ankietowanych warszawiaków.

Politycy Nowoczesnej w ubiegłym tygodniu wystąpili do władz dzielnic o wyznaczenie miejsc, w których będzie można przeprowadzić akcję nasadzania drzew. Akcja ma odbyć się w kwietniu br.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.