PARTNER PORTALU
  • BGK

Obiektywnie Śląskie: Ruszył konkurs na najlepsze fotoreportaże i filmy o Śląsku

  • PAP/AT    4 lipca 2017 - 07:11
Obiektywnie Śląskie: Ruszył konkurs na najlepsze fotoreportaże i filmy o Śląsku
"Obiektywnie Śląskie" to konkurs na najlepsze fotoreportaże i filmy o Śląsku (fot.facebook.com/Obiektywnieslaskie)

Organizatorzy konkursu „Obiektywnie Śląskie” czekają na fotoreportaże i krótkie amatorskie filmy interpretujące współczesne szczęście, zabawę i radość na Śląsku . Zgłoszenia do ósmej edycji wydarzenia można przesyłać do połowy września.
"Obiektywnie Śląskie" to konkurs na najlepsze fotoreportaże i filmy o Śląsku. Co roku stawia on przed uczestnikami inne zadanie tematyczne. W tym roku hasło-klucz brzmi: "Śląsk&Zabawa".

"Odniesienie do zabawy interpretujemy szeroko: jako umiejętność świętowania Ślązaków, cieszenia się z życia i radowania, również wspólnego, mimo trudów życia oraz pracy. Zależy nam na tym, by uczestnicy konkursu pokazali również współcześnie rozumiane pojęcia zabawy, niekoniecznie tylko biesiad itp., a także odnieśli się w swoich pracach do tematu: radości, szczęścia, uśmiechu. Mamy nadzieję, że ponownie wyłonimy ciekawe i oryginalne prace prezentujące nasz region" - zadeklarowali organizatorzy.

Prace mogą mieć formę fotoreportażu (3-7 zdjęć), fotokastu (do 2 minut) lub filmu (również do 2 minut). Termin wysyłania prac - na stronę obiektywnieslaskie.pl - mija 15 września br.

Zwycięzców konkursu wyłoni jury, w skład którego wejdą, jak w ub. roku: Lech Majewski, Adam Sikora, Jacek Joostberens, Antoni Cygan oraz Joanna Wnuk-Nazarowa. Swoje nagrody przyzna też jak co roku - w internetowym głosowaniu - publiczność.

Ogłoszenie wyników 8. edycji oraz wernisaż wystawy odbędą w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach 20 października.

Po finale zwyczajowo wystawa najlepszych fotoreportaży ma być eksponowana w różnych miejscach regionu, m.in. w katowickiej NOSPR, zabrzańskim Szybie Maciej, katowickich Kinie Kosmos i Akademii Muzycznej, na katowickim dworcu kolejowym, w atrium tamtejszego budynku Altus czy w Raciborskim Centrum Kultury.

Wszystkie nadesłane na konkurs prace będą też dostępne na stronie konkursu.

Do ubiegłorocznej edycji "Obiektywnie Śląskie" zgłoszono 102 prace, wśród nich: 89 fotoreportaży, 4 filmy i 9 podkastów.

Organizację konkursu od stowarzyszenia "Projekt Śląsk" przejął w tym roku Instytut Roździeńskiego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.