PARTNER PORTALU
  • BGK

Ogólnopolska Sieć Edukacyjna z prestiżową nagrodą

  • KDS    20 marca 2018 - 14:24
Ogólnopolska Sieć Edukacyjna z prestiżową nagrodą
Nagrody przyznano 20 marca w Genewie. (fot.Twitter/Ministerstwo Cyfryzacji)

Projekt Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej zdobył nagrodę w prestiżowym konkursie WSIS Prizes 2018, przyznawaną przez agendę ONZ - Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny (ITU).
  • 20 marca w Genewie odbył się finał międzynarodowego konkursu World Information Summit on the Information Society (WSIS). Laureatów wybierano w 18 kategoriach. 
  • OSE zwyciężyła w grupie projektów „Action Line C1”. Tym samym projekt autorstwa ministerstwa cyfryzacji zdobył prestiżową nagrodę WSIS Prizes 2018. 
  • - Światowi eksperci docenili nasz pomysł na cyfrową rewolucję w edukacji. Projekt OSE przyniesie prawdziwą, cywilizacyjną zmianę, która wyrówna oświatowe szanse uczniów w całej Polsce - mówi Marek Zagórski, wiceminister cyfryzacji.

Nagrody WSIS są największym na świecie, dorocznym zgromadzeniem społeczności ,,ICT for develompment", które jest organizowane przez Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny (ITU). Poprzez organizowanie konkursu, ITU chce promować wymianę informacji i wiedzy oraz dzielenie się najlepszymi praktykami. 

Nagrodzony program ma za zadanie zapewnienie w szkołach dostępu do szerokopasmowego internetu o przepustowości co najmniej 100 Mb/s. Dzięki temu uczniowie będą mogli korzystać bez przeszkód z takich samych edukacyjnych materiałów cyfrowych, ale także nowoczesnych metod nauczania.  

- To ogromne wyróżnienie i docenienie już wykonanej pracy: od idei powstałej na początku 2016 roku, wypracowania spójnej i realnej koncepcji aż do wejścia w etap bezpośredniej realizacji. Szczególnie cenię sobie fakt, że nasz awans do finału konkursu zawdzięczamy przede wszystkim internautom z całego świata, którzy brali udział w głosowaniu. Nagroda ma więc szczególny, globalny i społeczny, wymiar - podkreśla dyrektor NASK Wojciech Kamieniecki, propretora projektu.

REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.