PARTNER PORTALU
  • BGK

Olsztyn wygrywa konkurs "Najlepiej oświetlona Gmina i Miasto 2015 r."

  • pt    12 stycznia 2016 - 13:51
Olsztyn wygrywa konkurs "Najlepiej oświetlona Gmina i Miasto 2015 r."
Oświetlenie jeziora Ukiel w Olsztynie - fot.olsztyn.pl

• Rozstrzygnięto kolejną edycję konkursu wyniki Konkursu "Najlepiej oświetlona Gmina i Miasto 2015 r."
• Według przedstawicieli Polskiego Związku Przemysłu Oświetleniowego na ten tytuł zasłużył Olsztyn.
• Doceniono świąteczną iluminację w Rzeszowie.
Rozstrzygnięto kolejną edycję konkursu "Najlepiej oświetlona Gmina i Miasto 2015 r." organizowanego przez przedstawicieli Polskiego Związku Przemysłu Oświetleniowego. Tytuł trafił do Olsztyna.

Stolicę regionu warmińsko-mazurskiego doceniono za inwestycje oświetleniowe zrealizowane przy okazji modernizacji transportu zbiorowego oraz zagospodarowania brzegów jeziora Ukiel.

Poza zasięgiem tych zadań, jurorzy podkreślili m.in. energooszczędność - zastosowana została technologia, która ogranicza natężenie światła, jeśli pobliżu nie ma pieszych, rowerzystów albo przejeżdżających aut.

- Ta nagroda bardzo nas cieszy - przyznaje prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. - Od dawna w naszych działaniach kierujemy się dbałością o środowisko. Co ważne, nie cierpi na tym bezpieczeństwo użytkowników dróg i chodników. W końcu stosujemy najnowocześniejsze rozwiązania, co ma wpływ na postrzeganie naszego miasta.

I nagrodę przyznano:

*Zarządowi Terenów Publicznych w Warszawie za remont oświetlenia ul. Kubusia Puchatka, ul. Oleandrów, ul. Zoli. Komisja podkreśliła trudność i profesjonalizm wykonania inwestycji polegający na uzyskaniu perfekcyjnych warunków oświetleniowych mimo wykorzystania istniejących słupów oświetleniowych;

*Urzędowi Miejskiemu w Andrychowie za modernizację oświetlenia ulicznego na terenie Gminy. Komisja zwróciła uwagę na bardzo duży zakres inwestycji oraz dodatkowe ograniczenie zużycia energii elektrycznej przez zastosowanie systemu automatyki.

*Urzędowi Miasta Rzeszowa za oświetlenie świąteczne na terenie miasta.

Urząd Miasta Rzeszowa otrzymał również II nagrodę za oświetlenie drogi od ul. Załęskiej do ul. Lubelskiej wraz z iluminacją mostu na rzece Wisłok, oświetlenie węzła drogowego al. Wyzwolenia - ul. Warszawska , realizowane w ramach projektu pn. "Budowa systemu integrującego transport publiczny miasta Rzeszowa i okolic" oraz oświetlenie ul. Karola Wojtyły.

III nagrodę otrzymał Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego za oświetlenie i iluminację Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Radomiu.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.