PARTNER PORTALU
  • BGK

Olsztyński dworzec do przebudowy. Konsultacje czas zaczać

  • Propertydesign.pl    5 grudnia 2016 - 11:42

W Olsztynie odbędą się rozmowy w sprawie przebudowy dworca Olsztyn Główny. Tym samym rozpoczynają się konsultacje społeczne dotyczące tej inwestycji.
- PKP S.A. realizując inwestycje dworcowe stawia zarówno na współpracę z władzami samorządowymi, jak i z mieszkańcami miast oraz, oczywiście, pasażerami. Jeszcze w fazie przedprojektowej organizujemy warsztaty i konsultacje społeczne. Zależy nam na tym, aby wszyscy zainteresowani mieli szansę wyrazić swoją opinię i niejako współtworzyć daną inwestycję. Nowe i zmodernizowane dworce mają bowiem odpowiadać potrzebom wszystkich grup podróżnych – mówi Marek Michalski, członek zarządu PKP S.A.

Dworzec Olsztyn Główny zostanie zmodernizowany przy wsparciu finansowym z budżetu unijnego. Oprócz gruntownej przebudowy budynku, przy współpracy z PKP PLK zmodernizowana zostanie infrastruktura w obrębie stacji. 

Czytaj tez: Jaka przyszłość czeka dworce w Olsztynie? Pozarządowcy pytają zarząd PKP

Pierwszym etapem konsultacji w sprawie przebudowy olsztyńskiego dworca będzie spotkanie z władzami miasta. Na 19 grudnia zaplanowano natomiast warsztaty kreatywne, skierowane do mieszkańców. To już trzecie, po Nidzicy i Bielsku Podlaskim, konsultacje organizowane przez PKP S.A.

Więcej czytaj na Propertydesigne.pl

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.