PARTNER PORTALU
 • BGK

ONR pisze do Beaty Szydło. Chce prawnego zakazu finansowania organizacji pozarządowych z kapitału zagranicznego

 • PAP/KDS    24 lipca 2017 - 13:21
ONR pisze do Beaty Szydło. Chce prawnego zakazu finansowania organizacji pozarządowych z kapitału zagranicznego
ONR wystosował do Beaty Szydło list otwarty w sprawie zmian w finansowaniu organizacji pozarządowych (fot. Grupa PTWP)

Obóz Narodowo - Radykalny domaga się wprowadzenia prawnego zakazu finansowania organizacji pozarządowych ze środków kapitału zagranicznego. - Chcemy uniknąć wpływu zewnętrznego i wzywamy panią premier do tego, aby takie kroki podjęła - możemy przeczytać w liście otwartym skierowanym w poniedziałek (24 lipca) do premier Beaty Szydło.
"W związku z napiętą sytuacją społeczno - polityczną w państwie, która w naszym przekonaniu jest wynikiem celowych i zaplanowanych działań mających swe źródło poza granicami RP domagamy się zdecydowanych działań rządu RP zmierzających do wprowadzenia ograniczenia i docelowo prawnego zakazu finansowania organizacji pozarządowych i innych instytucji z środków będących częścią kapitału zagranicznego, w szczególności z aktywów znanego miliardera Georga Sorosa" - czytamy w liście.

Według działaczy ONR działania polityków "opozycji totalnej" wspomagane są przez czynniki zewnętrzne. Ich zdaniem świadczą o tym liczne publikacje odsłaniające siatkę powiązań pomiędzy podmiotami zaangażowanymi w organizację protestów antyrządowych, a zagranicznymi finansistami.

Czytaj więcej: Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego: Organizacje pozarządowe nie wierzą w obietnice rządu

"My mówimy - nie dla Majdanu w Polsce, stop Majdanowi. Mówimy precz z Sorosem w Polsce i jego interesami" - podkreślił na konferencji prasowej rzecznik prasowy ONR Tomasz Kalinowski. Jego zdaniem George Soros "to człowiek, który po Węgrzech także i w Polsce chce wpływać na sytuację polityczną w suwerennym państwie".

"W związku z tym wysłaliśmy dziś list otwarty do pani premier Beaty Szydło z wnioskiem o to, aby rozpoczęła kroki legislacyjne w kierunku takim, aby w Polsce był zakaz finansowania organizacji pozarządowych ze źródeł zagranicznych" - zaznaczył Kalinowski. "Chcemy uniknąć wpływu zewnętrznego i wzywamy panią premier do tego, aby takie kroki podjęła" - dodał.

Robert Bąkiewicz z ONR podkreślił, że do tej pory jego ugrupowanie nie brało udziału w wewnętrznej walce pomiędzy PiS, a "totalną opozycją". "Ale w chwili gdy nasza ojczyzna jest zagrożona gdzie te wpływy zagraniczne są widoczne jak na ręku te działania podejmujemy".

Bąkiewicz zapowiedział też pierwszą pikietę środowisk narodowych na środę, a na sobotę - dużą manifestację. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (15)

 • PrawdziwyPolskiPatriota, 2017-08-05 12:44:13

  Do danderek: A jakie prawa demokratyczne i człowieka, obecny Rząd Ci zabiera ??? "Walczysz" o te rzekomo zabrane prawa a nie piszesz konkretnie jakie ! Co, chciałbyś aby obecne Władze wyhodowały sobie żmiję na własnej piersi w postaci V Kolumny zakamuflowanej w organizacjach pozarządowych ...FINANSOWANYCH przez Georga Sorosa i Fundację Adenauera ???!!! Wypowiadasz się na tej stronie jak: szpieg i zdrajca Polski oraz Narodu Polskiego. Uważaj na zakrętach !!!  rozwiń
 • Katarzyna, 2017-08-04 22:39:46

  Brawo ONR. Popieram. Lewactwo w Polsce jest całkowicie finansowane z zachodu. Odciąć im kasę to zdechną politycznie, wrócą tam gdzie miejsce skrajnych na skrajny margines polityki. Popatrzcie lewackie telewizje - oczywiście Zachodnie, lewackie gazety w 90% Zachodnie!
 • antyPOkrętacz, 2017-07-29 18:36:53

  Do psst: Gdyby nie było "kaczystów" a tylko POkrętacze, to już musiałbyś uczyć się niemieckiego i deklarować, na piśmie, ilu pseudo uchodźców "przygarniesz" pod swój dach i Polskę. Ciesz się, że POkrętacze z kretesem przegrali wybory a "kaczyści" zostali poparci przez w...iększość wyborców.  rozwiń