PARTNER PORTALU
  • BGK

Opole. Festiwal jednak się odbędzie

  • pt    20 czerwca 2017 - 09:42
Opole. Festiwal jednak się odbędzie
Telewizja Polska zorganizuje we wrześniu 54. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu (fot. opole.pl)

Telewizja Polska zorganizuje we wrześniu 54. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu - informuje w komunikacie TVP. To efekt porozumienia z prezydentem miasta Arkadiuszem Wiśniewskim.
• TVP i miasto Opole doszły do porozumienia.

• 54. Festiwal Polskiej Piosenki odbędzie się we wrześniu w Opolu.

• KFPP w Opolu miał odbyć się pierwotnie w dniach 9-11 czerwca.

- Miasto Opole udostępni w tym roku TVP S.A prawa do marki Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu oraz Amfiteatr, w którym we wrześniu bieżącego roku zostanie zorganizowana przez Telewizję Polską 54. edycja KFPP w Opolu – czytamy w komunikacie TVP.

 To efekt porozumienia zawartego z Opolem. Jak dodaje Telewizja Polska, porozumienie jest "satysfakcjonujące dla obu stron".

W komunikacie napisano, że "Telewizja Polska deklaruje, że dołoży wszelkich starań, aby strona artystyczna 54. KFPP w Opolu nie odbiegała od standardów prezentowanych podczas wcześniejszych edycji ww. festiwalu".

Prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski napisał na oficjalnym fanpage'u miasta:

"54. Festiwal Polskiej Piosenki odbędzie się we wrześniu w Opolu! Opole ze względu na ponad 50-letnią dobrą współpracę z TVP zgodziło się udostępnić Telewizji na ten czas amfiteatr i prawa do marki KFPP. TVP dołoży wszelkich starań aby strona artystyczna nawiązywała standardem do poprzednich edycji Festiwalu"

Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu miał odbyć się pierwotnie w dniach 9-11 czerwca. W programie przewidziano koncert Maryli Rodowicz z okazji 50-lecia działalności. Na scenie miała wystąpić m.in. Kayah. W mediach pojawiła się jednak informacja, że Kayah nie wystąpi.

Jak sugerował manager artystki miał się na to nie zgodzić prezes TVP Jacek Kurski. Powodem odsunięcia Kayah miało być uczestnictwo wokalistki we wrześniowym marszu Komitetu Obrony Demokracji.

Kayah zrezygnowała z występu, a w jej ślady poszli kolejni artyści. W efekcie Opole wypowiedziało TNP umowę, a telewizja rozmawiała organizacji festiwalu z Kielcami.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • czytelnikprasy, 2017-08-07 13:47:50

    Moim zdaniem, festiwalu w Opolu w tym roku, nie będzie wcale. Jak można pisać, że będzie we wrześniu skoro do września zostało już tylko 3 tygodnie i 3 dni. Na wesele, zaprasza się gości, co najmniej, na miesiąc przed. Z tego, wyjdzie chyba wielka klapa albo zrobią na siłę ten "festiwal" b...zdur i głupoty politycznej 30 września 2017r. w sobotę, po to tylko aby dotrzymać "obietnicy". Ludzie, tego dnia zmarzną na widowni, bo noce będą już miały tylko +5 - 7 stopni Celsjusza. A Kurski, niech nie myśli o pieniądzach, tylko niech spowoduje aby filmy i bardzo ciekawe programy dokumentalne, rozpoczynały się i kończyły o swoim czasie, wyznaczonym w telegazecie i EPG. Wystarczy odpowiednio zaprogramować komputery sterujące całodobowym przebiegiem emisji. Np. ostatnio, filmy dokumentalne o Powstaniu Warszawskim, rozpoczynały się z 10-minutowym opóźnieniem. Od kiedy w TVP, zaczną działać sygnały VPS, które automatycznie uruchamiają nagrywarki DVD i twarde dyski, nastawione na nagranie czasowe ??? Niemiecka TV stosuje, te bardzo proste i pożyteczne sygnały od lat 70-tych XX wieku. A w Polsce, mamy już 17 lat XXI wieku a sygnałów VPS, jak nie było, tak nie ma. Za to, mamy wiedzę, ile pieniędzy miesięcznie będzie zgarniać z naszych abonamentów, pan prezes Kurski i Jego Kolega, zastępca.  rozwiń