PARTNER PORTALU
  • BGK

Opole gotowe do dalszych rozmów z gminą Dobrzeń Wielki

  • em    23 marca 2017 - 18:11
Opole gotowe do dalszych rozmów z gminą Dobrzeń Wielki
Pewne jest, że przedmiotem rozmów w żadnym zakresie nie będzie zmiana granic Opola (fot. opole.pl)

Władze Opola przypominają, że wciąż liczą na dalszy dialog z gminą Dobrzeń Wielki. Podobnie brzmi stanowisko Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.
Rząd nadal ma nadzieję na kontynuację mediacji pomiędzy miastem Opole, a gminą Dobrzeń Wielki i jej protestującymi mieszkańcami - powiedział w czwartek (23.03) wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński. Władze Opola stawiają sprawę jasno: Chcemy rozmawiać, ale nie o zmianie granic miasta.

"W nawiązaniu do oficjalnego zamknięcia mediacji i w związku z tym, że ten temat jest żywo dyskutowany, przypominamy, że Opole gotowe jest do dalszych rozmów i złożyło gminie Dobrzeń propozycję wsparcia o łącznej wartości 31 mln zł (2017-2020). Jednocześnie władze Dobrzenia zadeklarowały gotowość do rozmów z Opolem na temat tej propozycji" - brzmi treść oświadczenia.

Według rzeczniczki prasowej Opola rozmowy w grupie mediacyjnej zostały zakończone, ponieważ część mediujących z gminy Dobrzeń Wielki w sposób kardynalny łamała zasady prowadzenia dialogu. "Trudno uwierzyć w powodzenie rozmów, z kimś, kto jednego dnia stawia się na posiedzeniu mediacyjnym, a później organizuje protest i nawołuje do nieakceptowania przyjętych prawem zmian administracyjnych" - czytamy w oficjalnym komunikacie miasta.

Pewne jest, że przedmiotem rozmów w żadnym zakresie nie będzie zmiana granic Opola. Wszelkie negocjacje dotyczyć mogą wyłącznie kwestii finansowych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (1)

  • hmmm, 2017-03-24 09:39:31

    Złodziej łaskawie godzi się na rozmowę ? Jaki podłej zmiany chichot się rozchodzi o odorze nepotyzmu nie wspominając !