PARTNER PORTALU
 • BGK

Opole organizatorem Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej?

 • AT    22 maja 2017 - 08:26
Opole organizatorem Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej?
Opole chce przejąć rolę organizatora 54. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (Arkadiusz Wiśniewski, fot.facebook.com/PrezydentOpola)

Opole jest gotowe przejąć rolę organizatora 54. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu - poinformował prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski.
- Przygotowania do 54. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu obciążone są problemami, jakie nie miały miejsca w ponad półwiecznej historii festiwalu. W związku z tym, że miasto jest właścicielem marki Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej - Opole informuję, że Opole jest gotowe przejąć rolę organizatora tego przedsięwzięcia - napisał prezydent na Facebooku.

Jak zaznaczył zamknie to spekulacje dotyczące kontekstu politycznego w procesie doboru artystów na tegoroczny festiwal i da artystom gwarancję swobody występu, a publiczności dostęp do atrakcyjnej oferty.

- Proponuję, by program festiwalu powstał w Akademii Polskiej Piosenki, w skład której wejdą przedstawiciele miasta, telewizji, artyści o uznanym dorobku, organizacje artystów, a także przedstawiciele publicznych i komercyjnych rozgłośni radiowych. Akademia zostanie powołana przy Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Scenariusze koncertów i umowy z artystami przygotowywać będzie Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w Opolu - poinformował Wiśniewski.

Czytaj też: Jacek Karnowski na cenzurowanym? Samorządowiec skarży się na TVP

Po stronie telewizji pozostanie produkcja telewizyjna (realizacja TV, produkcja sygnału, scenografia itp.). Telewizja zachowa także wpływy z reklam i dystrybucji biletów. Koszty partycypacji finansowej nie będą istotnie odbiegały od dotychczas przewidywanych między partnerami.

- Oczywistym jest, że wydarzenia ostatnich dni uniemożliwiają realizację zawartej między miastem a TVP umowy, w związku z tym zmienić powinien się także termin festiwalu. Podkreślam, że moja propozycja i apel wywodzą się z troski o markę KFPP w Opolu, na którą Opole i TVP pracowały od ponad pół wieku. Moim zdaniem to jedyne wyjście z tej trudnej zarówno dla artystów, Telewizji jak i dla Miasta sytuacji - napisał prezydent.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (3)

 • Rzeszowianka, 2017-05-22 14:22:38

  Wykonawcy żyją z popularności tylko im powinno zależeć na występach, a fochy tylko w ich uderzą "odstawiają dziecinadę " każdy z nas dysponuje dostępem do muzyki.Dla mnie Opola może nie być.
 • gitarzysta , 2017-05-22 13:02:56

  Wystąpi tylko "chłopiec z gitarą " vel Kurski i ciemny lud to kupi
 • Romuald , 2017-05-22 12:01:25

  Nic z tego Panie Prezydencie. W Opolu będzie festiwal piosenki religijnej, pieśni żołnierzy wyklętych i kabaret Pietrzak. To wystarczy. Będzie fajnie.