PARTNER PORTALU
  • BGK

Ośrodek w Gołuchowie szuka imienia dla żubra. Ogłosił konkurs

  • PAP/AT    16 października 2017 - 06:56
Ośrodek w Gołuchowie szuka imienia dla żubra. Ogłosił konkurs
Żubr płci żeńskiej urodził się w Pokazowej Zagrodzie Zwierząt w Gołuchowie 28 lipca 2017 roku (fot.pixabay.com)

W Pokazowej Zagrodzie Zwierząt w Gołuchowie urodził się żubr płci żeńskiej.  W związku z tym Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie (powiat pleszewski) ogłosił konkurs "Imię dla żubra". Zwycięzca zostanie nagrodzony i zaproszony na uroczystość nadania imienia.
Żubr płci żeńskiej urodził się w Pokazowej Zagrodzie Zwierząt w Gołuchowie 28 lipca 2017 roku, a jego rodzicami są Podusta i Pogaj. Proponowane dla niego imię, jak wynika z regulaminu konkursu, powinno rozpoczynać się od liter "Po", które wyróżniają zwierzęta pochodzące z linii białowieskiej.

"Jest to wymóg regulowany przez Księgę Rodowodową Żubrów. Wysoko punktowane będzie to imię, które jeszcze nie figuruje w Księdze" - napisano w regulaminie konkursu.

Zgłoszenia, zawierające maksymalnie dwie propozycje imienia, opatrzone adresem autora, należy kierować drogą elektroniczną na adres: okl@okl.lasy.gov.pl lub listownie na adres: Ośrodek Kultury Leśnej, ul. Działyńskich 2, 63-322 Gołuchów z dopiskiem: Konkurs "Imię dla żubra".

Konkurs trwa do 31 października br.

Pokazowa Zagroda Zwierząt w Gołuchowie zajmuje powierzchnię ponad 20 ha ogrodzonego terenu. Żyją w niej żubry, koniki polskie, daniele i dziki.

W zagrodzie znajduje się ok. 1 ha pastwiska dla żubrów. Organizacja zagrody i wydzielenie tzw. zagród dziennych pozwala na oglądanie zwierząt od świtu do zmierzchu przez cały rok. Zagroda cieszy się dużym zainteresowaniem zwiedzających, których liczbę szacuje się na około 100 tys. rocznie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.