PARTNER PORTALU
  • BGK

Oto 10 najlepszych produktów turystycznych roku

  • pt    27 listopada 2017 - 11:59
Oto 10 najlepszych produktów turystycznych roku
Najważniejszą nagrodę Polskiej Organizacji Turystycznej otrzymało toruńskie Żywe Muzeum Piernika (fot.muzeumpiernika)

Polska Organizacja Turystyczna uhonorowała 10 najlepszych produktów turystycznych roku oraz przyznała  Złoty Certyfikat POT.
• O prestiżowe Certyfikaty POT walczyło 45 produktów, które wcześniej zostały uhonorowane przez regionalne organizacje turystyczne.

• Produkty zgłaszano w 5 kategoriach: wydarzenie cykliczne, pakiet usług, obiekt, szlak oraz obszar.

• Najważniejszy był jednak  wybór laureta Złotego Certyfikatu POT.

W ścisłym finale znalazły się trzy produkty turystyczne – Carnaval Sztukmistrzów, Kompleks Bania oraz Żywe Muzeum Piernika.

Ostatecznie, najważniejszą nagrodę Polskiej Organizacji Turystycznej otrzymało to ostatnie – toruńskie Żywe Muzeum Piernika. To wyjątkowe miejsce. Jak na nowoczesną atrakcję przystało muzeum jest interaktywne – to swoiste teatrum, w którym goście biorą udział w interaktywnym pokazie, prowadzonym przez, doświadczonych animatorów – napisano w uzasadnieniu.

Turyści głosujący za pomocą formularza na portalu narodowym Polska Travel, Certyfikatem Internautów uhonorowali Zamek Książęcy Niemodlin.

Tegoroczne Certyfikaty POT w konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny otrzymały:

Zoo Safari Borysew 

W Borysewie panuje Król Sahim pierwszy biały lew w Polsce. Na tym wyjątkowym królewskim dworze towarzyszą mu Białe Tygrysy, Białe Wilki, jedyne w kraju afrykańskie bawoły, zebry, antylopy oraz stado krokodyli i aligatorów. 

Zamojska Twierdza Atrakcji

Bastiony, kurtyny, raweliny i inne urządzenia forteczne, które przez wieki zatrzymywały próbujące zdobyć je wojska, stały się wspaniałą atrakcją dla odwiedzających miasto turystów.

Zamek Królewski w Chęcinach

Lloch, skarbiec, pokazy rękodzieła, galeria zdjęć, wystawa tarcz heraldycznych, broni średniowiecznej i zbroi rycerskich – to tylko niektóre z atrakcji jakie oferuje odwiedzającym Zamek Królewski w Chęcinach. Wzniesiona na przełomie XIII i XIV wieku warownia nowe życie przeżywa po odbytej w latach 2013-2015 rewitalizacji. Załoga warowni wita wszystkich gości w historycznych strojach.

Wycieczka wodami rzek San

Jednodniowa wycieczkę wodami rzeki San to doskonała alternatywa dla tradycyjnego zwiedzania. Wycieczka rozpoczyna się od 12 kilometrowego (trwającego ok 2 - 2,5) godziny spływu kajakowego z prądem rzeki. Po nim organizatorzy proponują regionalny posiłek w zlokalizowanej na brzegu rzeki karczmie. Następnie na turystów czeka spacer do największych w Polsce ruin klasztoru Karmelitów Bosych z 22 metrową wieżą widokową oraz możliwość zwiedzenia Skansenu w Sanoku.

Pałac i Folwark Galiny

Galiny to pięknie odrestaurowany majątek ziemski z Pałacem z XVI wieku, XIX-wiecznym Folwarkiem, romantycznym parkiem i ponad 350 ha lasów, łąk, pastwisk i stawów. To nie tylko hotel w zabytkowych budynkach, to także funkcjonująca jak dawniej wiejska posiadłość, stadnina koni oraz w pełni wyposażone, nowoczesne centrum konferencyjne. Prawie 70 koni hodowanych w zabytkowych stajniach i przepiękne plenery majątku, pozwalają prowadzić tu szkołę jazdy konnej na każdym poziomie.×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.