PARTNER PORTALU
 • BGK

Oto najlepsze miejsca turystyczne w Polsce

 • Kurier PAP/AT    21 lutego 2017 - 07:23
Oto najlepsze miejsca turystyczne w Polsce
Polska Organizacja Turystyczna przyznała certyfikaty dla Najlepszego Produktu Turystycznego w 2016 roku (fot.pot.gov.pl)

• Wybrano najlepsze miejsca na turystycznej mapie Polski.
• Zostały one uhonorowane certyfikatem Polskiej Organizacji Turystycznej dla Najlepszego Produktu Turystycznego w 2016 roku.
Certyfikat przyznawany jest miejscom, które wyróżniają się innowacyjnością, kompleksową obsługą i mają do zaoferowania ciekawe, unikatowe atrakcje oraz nietypowe formy spędzania wolnego czasu. Dzięki konkursowi wszyscy nagrodzeni żwawo ruszą na podbój całego kraju.

- Cieszymy się, że z roku na rok zwiększa się liczba kandydatów a kapituła ma coraz większy problem z rozstrzygnięciem, komu przyznać certyfikat, który jest także rekomendację dla turystów - mówi lider projektu Rozwój i promocja produktów turystycznych Anna Księżnik. - Dla nas lista laureatów stanowi również materiał do codziennej pracy polegającej na promocji walorów turystycznych naszego kraju - dodaje.

Złoty Certyfikat otrzymała Industriada, czyli Święto Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego. Ta nagroda przyznawana jest produktom, które wcześniej zdobyły już Certyfikat POT i dalej ulepszają swoją ofertę oraz podnoszą jakość usług.

Czytaj też: Te miasta są najpopularniejsze wśród turystów

Industriada - to prawdziwy festiwal kultury dziedzictwa przemysłowego, organizowany z dużym rozmachem na Górnym Śląsku. Jeden dzień w roku, kiedy kopalnie, osiedla robotnicze, browary, fabryki otwierają swoje drzwi dla zwiedzających. www.industriada.pl

Nominacje do Złotego Certyfikatu otrzymały:

* Jarmark św. Dominika w Gdańsku - ponad 1000 kramów z cennymi przedmiotami i regionalnymi wyrobami w atmosferze jak sprzed 765 laty.

* Bałtowski Kompleks Turystyczny - dla fanów dinozaurów niezwykłe miejsce z olbrzymimi modelami prehistorycznych gadów a także ciekawą ofertą edukacyjną.

Certyfikaty 2016:

* GREEN VELO Wschodni Szlak Rowerowy - to ponad 2000 km trasy przez 5 parków narodowych i 15 krajobrazowych pięciu województw wschodniej Polski.

* Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu - multimedialne muzeum w opolskim amfiteatrze. Dla fanów polskich brzmień niezwykła muzyczna podróż.

* Gdański Teatr Szekspirowski - jedyny w Europie zrekonstruowany teatr elżbietański z otwieranym dachem i ruchomą sceną.

* Kompleks Świętokrzyska Polana - doskonałe miejsce do wypoczynku z możliwością podziwiania stworzeń morskich z całego świata w pokaźnym zbiorze akwariów.

* Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera - jedyna w swoim rodzaju okazja, aby posłuchać na żywo muzyki klezmerskiej i zobaczyć jak przenikały się na przestrzeni czasu dwie kultury: polska i żydowska.

* Planetarium EC1 - bliskie spotkania z kosmosem. Pod kopułą łódzkiego planetarium znajduje się ekran sferyczny, na którym można zobaczyć cały wszechświat.

* Park Etnograficzny w Tokarni - cudowna lekcja historii na świeżym powietrzu. Można zobaczyć jak wyglądało życie na długo przed erą Internetu.

* Exploseum, wybuchowa historia do odkrycia w Bydgoszczy - nocnych wrażeń dostarczą nam miejsca gdzie produkowano materiały wybuchowe na potrzeby III Rzeszy z tajemniczymi podziemnymi korytarzami.

* Noc Kultury - Lublin udowadnia, że sztuka może wyjść na ulice. Podczas jednej nocy 250 różnych wydarzeń.

* Park Edukacji i Rozrywki FARMA ILUZJI - magiczny świat na wyciągnięcie ręki. Ponad 60 różnych atrakcji, w tym budynki całkowicie przeczące prawom fizyki, labirynty, kopalnia złota, rezerwat smoków.

Wyróżnienia:

* Piknik Szybowcowy w Lesznie - niesamowite podniebne ewolucje, zapierające dech w piersiach akrobacje i nocne pokazy.

* Strefa MTB Sudety - trasy w Sudetach stworzone specjalnie dla fanów rowerów górskich. Śmiałkowie mają do przejechania 500 km.

* Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie - majestatyczny renesansowy zamek stał się prawdziwą sceną kulturalną Szczecina.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Modernizujmy armię rozsądnie. Wnioski po Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach ⬇️ @polskathetimes @EECKatowice polskatimes.pl/strefa-biznesu…
  @EECKatowice - (RT) @PZLSwidnik
 • W wiceministrem zdrowia Zbigniewem J. Królem @MinZdrowia na @EECKatowice rozmawialiśmy m.in. o zdrowiu publicznym. Po I wojnie światowej Polska była wschodnioeuropejskim liderem w tej dziedzinie #zdrowiepubliczne #EKG2018 #EEC2018 bit.ly/2kezwvf https://t.co/TL0Aq2HW8R
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (1)

 • jolka, 2017-02-21 08:36:44

  BRAWO DLA WSZYSTKICH !!!