PARTNER PORTALU
  • BGK

Parawany na plaży? W Darłowie walczy z nimi Kapitan Parawan

  • MN    29 czerwca 2017 - 20:50
Parawany na plaży? W Darłowie walczy z nimi Kapitan Parawan
Zdaniem władz Darłowa, parawany to zmora polskich plaż (fot. pixabay)

Kapitan Parawan powraca w formie komiksu, aby edukować plażowiczów w Darłowie.
• Darłowo piętnuje, ale nie zakazuje zwyczaju rozstawiania parawanów przez plażowiczów.

• Komiks o Kapitanie Parawanie ma edukować wypoczywających na plaży w Darłowie.

• Miasto sukcesywnie kontynuuje antyparawanową akcję, którą zainicjowano w zeszłym roku.

Władze Darłowa nie zakazują w tym roku rozstawiania parawanów na plaży, ale mają zamiar edukować społeczeństwo i sprawić, żeby plażowicze sami zrezygnowali z tego typu gadżetów. Dlatego powstał komiks o superbohaterze „Kapitan Parawan”.

- Komiks o przygodach Kapitana Parawana zawiera osiem historyjek ukazujących powtarzające się od lat scenki z polskich plaż. W subtelny sposób dotyka zjawiska nagminnego, często niezgodnego z przeznaczeniem i zastosowaniem, czyli korzystania z parawanów. Wreszcie dotyka popularnego od kilku lat tematu, zakały polskich plaż, parwaningu – tłumaczą urzędnicy w Darłowie, którzy prowadzili prace nad komiksem.

Komiks ma trafić do wypoczywających w mieście turystów i pełnić rolę edukacyjną poprzez przedstawienie poszczególnych historii, grę i rodzinną zabawę. Dystrybuowany będzie poprzez miejskie centra informacji turystycznej. Trafi także do ratowników wraz z opaskami Kapitana Parawana, które będzie można nieodpłatnie pobrać na każdej z ośmiu wież ratowniczych kąpieliska Darłówko. Opaski te mają chronić dzieci przed ewentualnych zagubieniem i pomagać w ich odnalezieniu.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku władze Darłowa zorganizowały olimpiadę „Darłowo de Parawanejro", która miała na celu piętnować niechlubny zwyczaj polskich plażowiczów. W rolę Kapitana Parawana wcielał się sam burmistrz Darłowa – Arkadiusz Klimowicz. Zapowiadano, że od tego roku władze miasta będą karać za rozstawianie parawanów. Jak widać, wycofano się z tego pomysłu i postawiono na edukację. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • Plazowicz, 2017-06-30 18:18:10

    W Darłowie nie ma plaży !
  • endriu, 2017-06-30 11:53:05

    Chodzi chyba o miejsce dla badziewnych namiotów tvn i tym podobnych,parawan służy od osłaniania się od wiatru.Burmistrz niech zmieni klimat i stanie na wysokości ochrony plażowiczów chodzi o ratowników