PARTNER PORTALU
  • BGK

Paweł Adamowicz założył rosyjskiego bloga. Pierwszy wpis spotkał się z pozytywną reakcją

  • MN    24 lutego 2017 - 08:40
Paweł Adamowicz założył rosyjskiego bloga. Pierwszy wpis spotkał się z pozytywną reakcją
Paweł Adamowicz prowadzi bloga na stronach "Echa Moskwy". (fot. gdansk.pl)

• Echo Moskwy to popularne radio, które udostępnia swoją stronę pod blogi opiniotwórczym osobistościom z Rosji i ze świata.

• Od lutego do tego grona dołączył prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, który kilka dni temu opublikował swój pierwszy wpis.

• Gdańscy urzędnicy mówią, że odzew jest niespodziewany, co zaskoczyło ich, jak i samego prezydenta.
- Nazywam się Paweł Adamowicz i jestem prezydentem Gdańska, miasta na północy Polski - tak zaczyna się pierwszy wpis Adamowicza na blogu Echa Moskwy. 

- Już od 2010 roku prezydent chciał w realny sposób prowadzić dialog z tamtejszymi środowiskami opiniotwórczymi, szczególnie w Rosji, ale nie tylko, również na Ukrainie, Litwie i Białorusi. Teraz tę współpracę zintensyfikowaliśmy - tłumaczy Anna Kieturakis, pełnomocnik prezydenta Gdańska ds. Europy Wschodniej.

Adamowicz w swoim wpisie tłumaczy m.in., że ma zamiar tworzyć dobrosąsiedzkie warunki współpracy między Gdańskiej a rosyjskimi miastami. 

Urzędnicy z gdańskiego magistratu mówią, że pierwszy wpis prezydenta Gdańska spotkał się z fantastyczną reakcją - ponad 11 tys. odsłon i 141 komentarzy. Znalazły się w nich między innymi podziękowania i prośby o kolejne wpisy.

Czytaj też: Tom Hanks w Bielsku-Białej? Chce odebrać ofiarowanego mu Fiata 126p

- Ten odzew jest niespodziewany. Pan prezydent i my wszyscy jesteśmy zaskoczeni. Widocznie po obu stronach musiał być głód takiego kontaktu. Pamiętajmy, że przez prawie 30 lat nie prowadziliśmy podobnego dialogu - mówi Kieturakis.

Kolejny post prezydenta ukaże się w marcu. Wpisy będą się pojawiały 2-3 razy w miesiącu. Adamowicz ma zamiar również wchodzić w interakcje z czytelnikami. 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • Roman z Leszna, 2017-02-24 20:32:22

    Super,mam nadzieję że inni prezydenci również podejmą podobne działania .
  • Uznam, 2017-02-24 16:32:30

    Bardzo dobry pomysł. Polacy to nie pisowcy a normalni obywatele. Nasza Ojczyzna nie musi być z nikim skłócona a szczególnie z sąsiadami. Pozdrowienia dla wszystkich , co myślą tak samo.