PARTNER PORTALU
  • BGK

Paweł Rabiej otrzymał od mieszkańców propozycje dla rozwoju Warszawy

  • PAP/MN    14 września 2017 - 14:52
Paweł Rabiej otrzymał od mieszkańców propozycje dla rozwoju Warszawy
Nowoczesna zbiera pomysły na rozwój Warszawy. (fot. pixabay)

Park wokół Pałacu Kultury, rozbudowa sieci parkingów, zamiana Zoo na park safari - to tylko część z ponad 200 pomysłów na rozwój stolicy, przesłanych Nowoczesnej przez warszawiaków - mówił w czwartek (14 września) kandydat Nowoczesnej na prezydenta Warszawy Paweł Rabiej.
• Wśród pomysłów warszawiacy sugerowali m.in. aby po bus-pasach jeździły też samochody, w których zasiadają przynajmniej cztery osoby.

• Zaproponowali też tunel nad ul. Wawelską i zagospodarowanie Pola Mokotowskiego, jako przestrzeni zieleni.

• Część z tych pomysłów znajdzie się w naszym programie przygotowanym dla Warszawy - zapowiedział Rabiej.

Na początku czerwca Rabiej ogłosił start programu "Pocztówka dla prezydenta Warszawy", dzięki któremu mieszkańcy stolicy mogli zgłaszać swoje pomysły na rozwój miasta.

Rabiej podczas czwartkowej konferencji prasowej podsumował tę akcję. Jak poinformował, łącznie nadesłano ponad 200 pomysłów na rozwój Warszawy.

"Wśród tych pomysłów są równo pomysły na drobne usprawnienia, jak i na projekty bardzo duże. Sporo dotyczy projektów komunikacyjnych. Widać, że warszawiakom kwestie związane z komunikacją mało się podobają" - ocenił Rabiej.

Jak wskazał, wśród praktycznych rzeczy, które zgłosili mieszkańcy stolicy znalazł się np. pomysł, by po bus-pasach mogły jeździć samochody, w których są co najmniej cztery osoby. Jak zauważył, podobne rozwiązanie funkcjonuje w USA.

Czytaj też: Wybory samorządowe: Paweł Rabiej z Nowoczesnej kandydatem na prezydenta Warszawy

Wśród innych pomysłów zgłoszonych przez warszawiaków wymienił, m.in.: rozbudowę pierścienia parkingów wokół centrum miasta, aplikację do wyszukiwania wolnych miejsc parkingowych, czy tunel nad trasą W-Z oraz zagospodarowanie terenów przy Starym Mieście, jako miejskiego deptaku.

Warszawiacy - jak mówił Rabiej - zaproponowali też tunel nad ul. Wawelską i zagospodarowanie Pola Mokotowskiego, jako przestrzeni zieleni oraz "zagospodarowanie terenu wokół Pałacu Kultury, jako wielkiego, miejskiego parku na wzór Central Parku" w Nowym Jorku.

"Dużo było kartek dotyczących radykalnego zazielenienia betonowych warszawskich placów, m.in. Bankowego i Konstytucji" - mówił polityk.

"Pojawił się też bardzo ciekawy pomysł na rewitalizacje warszawskiego Zoo, zamienienie go w safari park, czy Kanał Żerański - jako ośrodek sportu i stołeczny aquapark" - kontynuował Rabiej.

Czytaj też: Paweł Rabiej: Konsolidacja samorządu wobec PiS to pozytywny sygnał

Wśród nadesłanych pomysłów pojawiła się też koncepcja strzelistej iglicy na Pl. Defilad, która miałaby upamiętniać odzyskanie niepodległości przez Polskę w 1918 r., Muzeum Warszawskiej Kuchni, czy Muzeum Fotografii a także kąpieliska i wybiegi dla psów.

"Część z tych pomysłów jest bardzo ciekawych i znajdzie się w naszym programie przygotowanym dla Warszawy" - zapowiedział Rabiej.

Z kolei przewodniczący Nowoczesnej w Warszawie Sławomir Potapowicz powiedział, że program ten jest już niemal gotowy. "W sobotę zostanie on wstępnie przyjęty przez Radę Regionu warszawskiego Nowoczesnej i będzie jego prezentacja. Ostateczne przyjęcie programu nastąpi podczas Konwencji Krajowej, która jest planowana na 15 października" - poinformował Potapowicz.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.